Hokejisté Strakonic navázali ve 20. kole krajské ligy v sobotu 24. ledna na předchozí domácí vítězství a uspěli i nyní venku.

Sedmý tým tabulky na ledě v Jindřichově Hradci porazil v důležitém souboji osmou Žirovnici 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) a zvýšil na tohoto soupeře náskok dvě kola před koncem základní části na šest bodů. Takže už nemůže skončit hůře (má lepší bilanci vzájemných zápasů, oba vyhrál). Definitivně si tak zajistil účast v play off.

Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu. Domácí se ujali vedení v 8. minutě v přesilovce, po kombinaci Šachla s Navrátilem tečoval střelu po ledě Popelka na 1:0. Vyrovnáno ale bylo vzápětí.

V 9. minutě nejprve Růžička neuspěl z průniku bekhendem na Krásného v domácí brance, ale znovu získal puk, který předložil najíždějícímu Markovi Hrubému a ten už se nemýlil. Hosté měli postupně v utkání více ze hry, ve 12. minutě po Růžičkově střele zazvonila však jen tyčka.

V 16. minutě druhý útok strakonických mladíků předvedl velký závar před domácí brankou a střely Bazgiera a Dlouhého jen se štěstím Krásný kryl. V poslední minutě vystihl Marek Hrubý na modré rozehrávku domácích, jeho brejk ale vytěsnil gólman vyrážečkou vedle.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, kterou hosté ubránili zejména proti výpadům Šachla. Hosté zatlačili domácí do jejich třetiny, ale velké šance Růžičky a Andrleho, kteří byli sami před domácím brankářem, nevyužili.

Ve 26. minutě domácí brankář odolal střelám Bindera a Pangráce a o minutu později opět po závaru trefil v šanci Kurečka pouze tyč. Domácí se dostávali do ojedinělých útoků, ve 28. minutě však projel Šachl do obrany hostů a po jeho přesné přihrávce překonal Stach střelou k tyči přesouvajícího se Myslivce na 2:1.

Strakoničtí ale pokračovali v útočném stylu a ve 30. minutě doslova pomotal obranu Dlouhý a skvělou individuální akci zakončil přesnou střelou k tyči – 2:2. Hned po vyrovnání se dostal do další vyložené šance Andrle, který ale v samostatném nájezdu nedotáhl dobře provedený blafák. Ten ovšem dobře provedl Bazgier, který se po tvrdé střele Ondrejce prosadil v souboji před domácí brankou a blafákem překonal Krásného.

Ve 37. minutě předvedl výborný zákrok Myslivec, který rozštěpem kryl střelu Reisnera po kombinaci domácích.

V úvodu poslední třetiny se uvolnil Dlouhý, ale Krásný mu střelu bekhendem chytil. Ve 45. minutě projel mezi beky hostů Šachl, jeho pokus z kruhů Myslivec kryl. O dvě minuty později při přesilovce Strakonic se dostal do střelecké pozice před branku Major, ale bekhendová střela těsně minula tyč a vzápětí tvrdá střela Hrubého od modré čáry šla těsně nad branku.

V polovině závěrečné části ujel domácí Šachl, jeho střelu Myslivec ale zlikvidoval vyrážečkou. V 52. minutě se hosté opět usadili v útočné třetině a střelu Bindera Krásný neudržel, puk vypadl za jeho záda, ale těsně minul tyč.

Vzápětí po kombinaci prvního útoku Andrle proměnil přesnou přihrávku Bindera před branku – 2:4. Jihočeši pokračovali v nátlakové hře a Krásný musel postupně odolat dalším střelám Bindera a Bazgiera. V 57. minutě se protáhl z křídla před branku hostů opět Šachl, ale Myslivec jeho střelu vyrazil.

Poslední slovo v utkání si vzal v 58. minutě hostující kapitán Růžička a svůj průnik zakončil kličkou brankáři a zvýšil tak na konečných 5:2 pro Strakonice.

Komentář asistenta trenéra Marka Klouda: „Chci poděkovat klukům za výkon, který předvedli. Začali jsme sice vlažněji a dvakrát prohrávali, ale zlepšeným pohybem jsme nakonec zápas strhli ve svůj prospěch. Na druhou stranu se musím pozastavit nad tím, že z řady šancí nedokážeme dát gól a hodně se na něj natrápíme, vzhledem k tomu, jaké příležitosti si vytvoříme… Většinu branek dali mladí kluci, což je pozitivní. Příjemné samozřejmě bylo, že soupeř nebyl kompletní, chyběl mu Ondřej, i když jsme na něj byli připraveni.”

Další utkání odehrají Strakonice v neděli na Křemelce, kdy přivítají od 17 hodin šesté Milevsko. První zápas vyhrál soupeř 5:0.

Fakta

Krajská liga – 20. kolo: Žirovnice – HC Strakonice 2:5 (1:1, 1:2, 0:2). Branky: 8. Popelka (Navrátil, Šachl), 28. Stach (Šachl, Navrátil) – 9. M. Hrubý (Růžička, Hřebíček), 30. Dlouhý, 32. Bazgier (Ondrejec), 52. Andrle (Binder, Růžička), 58. Růžička (Binder). Rozhodčí: Pexa – Karlín, Jirovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváků: 75.

Sestava: Myslivec – Hřebíček, M. Hrubý, Kovář, Ondrejec, Gross, D. Papež, Binder, Růžička, Pangrác, Bazgier, Major, Dlouhý, Andrle, Srb, Kurečka, Kepl, Křenek. Připraven byl náhradní gólman Havelec.

Zdroj: Miloš Vrátný/www.strakonickydenik.cz, foto Jan Škrle