Do konce základní části chybí tři utkání, ve hře je stále 9 bodů (pro některé spořivější týmy dokonce 12). Jisto jistě nepostupujícím týmem do vyřazovacích bojů je tým Rytířů z Hluboké, kteří v dosavadních 18 utkáních získali pouhých 9 bodů za 3 výhry (doufejme, že k tomuto přihlédne i Milan Černý a popřemýšlí o návratu J). Hodně ostrý nůž (romsky čti břitvu) na krku má Soběslav s Vimperkem. Tyto dva týmy mají k dispozici ještě 4 utkání a tedy 12 bodů (ztráta na play off momentálně činí 9 bodů). Dle papírových předpokladů se nepředpokládá, že by Soběslav měla překvapit. Zápasy s rivalem z Veselí, Servismany z Budějovic a právě ve Vimperku sráží akcie Soběslavským na hodnotu otrokářského holdingu v listopadu roku 1929. Oproti tomu Vimperští mohou ještě teoreticky pomýšlet na osmičku. K tomu stačí porazit Humpolec, 2x Hlubokou a Soběslav – tento cíl není nereálný, ovšem letošní forma Šumavanů není oslnivá – pouhé 2 výhry za 3 body v 18 zápasech. Dalším v pořadníku je humpolecká Jiskra, jež momentálně ztrácí na osmé místo 5 bodů. Čeká je ovšem zápas s Vimperkem, Pískem a Soběslaví, ze kterých zisk 6 bodů není nereálný, rovněž s ohledem na fakt, že konkurent a náš sobotní soupeř ze Žírovnice se utká ještě s Krumlovem a Servismany. Za určité konstelace je možné, že Žirovnice již nemusí do konce sezóny bodovat.

Jaké jsou tedy nejdůležitější zápasy následujícího kola? Chleba se bezesporu bude lámat v utkání Humpolec – Vimperk a Žirovnice – Strakonice. „Trapné“ zápasy o první místo nebo o umístění v první čtyřce nás moc nezajímají 🙂 – takže utkání jako Písek – David Servis nebo Tábor B – Krumlov nejsou ničím vzrušující :).

Podobně jako Žirovnice, tak i strakoničtí hokejisté stále nemají 100% jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Po posledním vítězném utkání nad táborským béčkem naše šance rapidně zesílily, podobně jako Švýcarský Frank.

Svěřenci Pavla Hejla a Marka Klouda budou chtít potvrdit zlepšující se formu od zápasu s Pískem a zároveň přivést z Jindřichova Hradce nějaký bodový zisk. Pozitivem je, že nás čeká soupeř s nejhorší obranou v dosavadním ročníku, zároveň i gólman Krásný nepatří mezi gómany, které jsou oporou týmu, i když v posledních duelech nepředvedl nejhorší výkony. Úspěch Žirovnických více méně roste a padá s dvojicí bývalých extraligových hráčů, kteří sami dokážou rozhodnout zápas. Nečeká se ovšem jejich absence, zejména i s ohledem na důležitost posledních utkání základní části. I přes jejich přítomnost bychom měli utkání s Žirovnicí bodově zvládnout, přesněji řečeno takovýto tým musíme porážet.

Za divoké přestřelky, kterých se Žirovnice v letošní sezóně účastní, by se nemuseli ani v nejlepších letech stydět Lee Marvin, Charlse Bronson či John Wayne. V utkáních padá vysoký počet branek, dochází k častým zvratům a to i v posledních minutách, kde se taktovky často ujímají Šachl s Ondřejem. Proto je nutné udržet hlavu chladnou až do posledních minut, a pokud dojde k případné přestřelce či k tomu, že v zápase budeme ztrácet 2-3 góly, držet si stále svou hru a útočit. Žirovnický gólman má totiž tu vlastnost, že během 5-10 minut může dostat 3 branky jako nic (viz např. minulý zápas, kdy jsme 3 brankami během 9. minut, takřka rozhodli zápas).

Zápasy HC Žirovnice v letošním ročníku krajské ligy

HC Slavoj Žirovnice – IHC Písek 2:8 (0:3, 0:3, 2:2)

HC Tábor B – HC Slavoj Žirovnice 9:3 (3:0, 3:0, 3:3)

HC Slavoj Žirovnice – TJ Jiskra Humpolec 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

HC Slavoj Žirovnice – HC Milevsko 2010 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Slavoj Žirovnice 6:7 (3:2, 0:3, 3:2)

HC Slavoj Žirovnice – HC Vimperk 7:3 (2:0, 3:1, 2:2)

OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Žirovnice 7:6 (5:0, 2:1, 0:5)

HC Slavoj Žirovnice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 1:7 (1:1, 0:3, 0:3)

HC Strakonice – HC Slavoj Žirovnice 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)

HC Slavoj Žirovnice – HC Slavoj Český Krumlov 6:9 (3:2, 1:3, 2:4)

HC David Servis České Budějovice – HC Slavoj Žirovnice 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)

IHC Písek – HC Slavoj Žirovnice 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)

HC Slavoj Žirovnice – HC Tábor B 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

TJ Jiskra Humpolec – HC Slavoj Žirovnice 4:8 (2:1, 1:2, 1:5)

HC Milevsko 2010 – HC Slavoj Žirovnice 4:5 sn (2:0, 1:1, 1:3)

HC Slavoj Žirovnice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 4:3 sn (3:0, 0:2, 0:1)

HC Vimperk – HC Slavoj Žirovnice 3:2 sn (0:1, 0:0, 2:1)

HC Slavoj Žirovnice – OLH Spartak Soběslav 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)

TJ Hluboká nad Vltavou Knights – HC Slavoj Žirovnice 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)

Vzájemné zápasy sobotních soupeřů

HC Slavoj Žirovnice – HC Strakonice 3:6 (1:1,1:3,1:2)

Góly: 5. Stach (Gurka), 35. Ištvánik (Javůrek, Horváth), 53. Gurka (Horváth) – 19. Binder TS, 21. Černý (Hřebíček), 26. Růžička (M. Všetečka), 26. Major (Kopecký), 45. Kadlec (Binder), 54. Major. Rozhodčí: Stach, Malecha – Farkač, Hamr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Diváci: 36.

HC Strakonice – HC Slavoj Žirovnice 9:1 (2:1,4:0,3:0)

Góly: 6. D. Kovář (M. Řehoř), 18. M. Černý (Hrubý), 23. Gross (Hřebíček, Hora), 27. Andrle (Major), 31. M. Černý (Bazgier), 40. Bazgier, 45. Čadek (Gross), 49. Gross (Hřebíček), 56. Binder (D. Kovář) – 18. Ištvánik (Beránek). Rozhodčí: J. Dvořák – Mitáš, Oudes. Vyloučení: 5:9, navíc M. Řehoř (Strakonice) 5 minut + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 400.

HC Strakonice – HC Slavoj Žirovnice 6:1 (3:1, 3:0, 0:0) Góly a nahrávky: 9. Topinka (M. Bláha), 13. Bazgier (M. Bláha), 18. Křenek (Binder), 29. J. Hřebíček

(Bazgier), 31. Bazgier (M. Bláha), 33. M. Hrubý – 10. Ondřej (M. Stach, Ištvánik). Rozhodčí: J. Stach – Studnař, Zelenka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 590.

Minulé utkání na Křemelce bylo velice podařené, co se týče jak herního výkonu, tak i nasazení hráčů. Bohužel naše kosa opět narazila na nám známý kámen – neproměněné trestné střílení a marnost při přesilových hrách – kdy na konci druhé třetiny nedošlo k využití téměř 12 minutové přesilové hry.

Doufejme, že si v těchto dovednostních činnostech začneme vést lépe a že protrhneme i smůlu, která nás v těchto směrech také doprovází. Hra v oslabení není zrovna to, co by si žirovničtí nechali patentovat – úspěšnost ubráněných oslabení je pod 80 %!.

Co tedy od sobotního utkání čekat? Ačkoliv prozatím nevíme sestavy obou týmů, lze učinit následující závěr. Na gólmanském postu máme bezesporu kvalitnější obsazení. V individualitách bude mít jednoznačně navrch Žirovnice, doufejme však, že náš manšaft bude po minulém úspěšně zvládnutém utkání působit týmověji. A jak bychom mohli tipovat….5:3 výhra našich borců. Do Jindřichova Hradce tak můžete vyjet nejen za hokejovým představením, ale i pro docházející zásoby tekutého svetru J. HCSToleeeee