Počkal si, rozmyslel, co s pukem udělá 
a udělal to nejlepší, co mohl – poslal ho do branky! Vítězný gól strakonických hokejistů na 3:2 proti třetímu Táboru B vstřelil v neděli 18. ledna Ladislav Gross.

Mířil autor vítězné trefy, nebo jste jen puk napálil na branku?
Nejdříve jsem chtěl vystřelit golfákem, ale skočil mi tam protihráč, takže mi nezbylo nic jiného než si puk stáhnout. Pak jsem chtěl vystřelit na teč, před gólmanem bylo spoustu hráčů. Všichni si ze mě ale dělají legraci, že někoho trefím, tak jsem raději vystřelil po zemi – viděl jsem brankáře, že je v rozkleku a má roztažené nohy. Zkusil jsem to tedy po zemi na náhodu a vyšlo to. Byl to vítězný gól, skvělé…

Vaše radost byla obrovská.
To rozhodně! V životě jsem nedal rozhodující gól. Tohle bylo poprvé.

S Táborem B jste si určitě vyhrát zasloužili, podali jste zodpovědný výkon a měli jste víc šancí. Navíc soupeře jste k ničemu velkému nepustili.
Od zápasu s David servisem České Budějovice, který jsme doma prohráli 4:9, jsme se zvedli. Jako tým se podporujeme, začali jsme hrát, co máme a na ledě je to pak i vidět. Jedinou naší chybou jsou útočné fauly. Ale když dodržujeme, co máme ve středním pásmu, musí být vidět, že máme převahu.

Po těch čtyřech porážkách to 
z vás teď určitě hodně spadlo, že jste konečně zase vyhráli, ne?
Rozhodně. Hlavně jsme potřebovali tři body, tabulka je kolem sedmého až devátého místa vyrovnaná. Hodí se nám každý bod. Kdybychom prohráli, rozhodl by příští zápas venku s Žirovnicí, což nebude lehké. Doma hraje soupeř hodně dobře.

Zajistila tedy tato výhra Strakonicím účast v play off? Už je podle vás rozhodnuto, tři kola před koncem základní části?
Mohu říci, že ano, ale jisté to nikdy není. Stát se může cokoliv. Na jednu stranu tam jsme, ale pořád musíme makat a dokázat, že do play off patříme. Být přesvědčiví pro diváky, že si to zasloužíme.

Atmosféra v kabině je po vítězství euforická, zaznělo i vítězné „mistři”…
To křičíme pokaždé, když vyhrajeme. Opravdu to bylo dlouhé čekání na vítězství
 a každý věděl, že to musíme urvat. Tak jsme to urvali teď a myslím, že je to ta nejvhodnější chvíle.

Autor: Miloš Vrátný, www.strakonickydenik.cz