IHC Písek – HC Strakonice 5:1 (1:0, 1:1, 3:0).

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Gába), 36. Vlk (Kudrna, Gába), 48. Gába (Mošovský), 55. Slavík (Kudrna, Sýbek), 60. Mošovský (F. Procházka) – 25. Bazgier

Rozhodčí: Macák – Deim, Hřídel. Vyloučení: 7:8, navíc Mošovský (PIS) – 10 min. OT – Kašpar (STR) – 10 min. OT, Papež a Major – oba 10 min a OT do konce. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 891.

Sestava IHC Písek: Pipek – Sýbek, Novák, Jirků, Volf, Javůrek, Kudrna, Procházka F., Jungbauer, Gába, Šimoník, Tajbl, Slavík, Mošovský, Procházka P., Hřebíček, Duchoň, Vlk, Koutenský.

Sestava HC Strakonice: Havelec (Myslivec) – Kašpar, Hřebíček, Kovář, Ondrejec, Hrubý, Gross, Bazgier, Růžička, Binder, Dlouhý, Major, Kepl, Andrle, Papež, Pangrác, Křenek, Kurečka.

V očekávaném derby hráli domácí hned v úvodu přesilovku, při které se po kombinaci trefil k pravé tyči Havelcovi branky Kudrna a domácí vedli už ve 3. minutě 1:0. Po vstřelení branky si vytvořili domácí velký tlak ve třetině hostí, ti se ale ubránili a postupně vyrovnali hru. V 6. minutě měl na druhé straně práci Písecký Pipek s tvrdou ranou Hřebíčka a o minutu později předvedl výborný zákrok lapačkou po střele Marka Hrubého. Velkou šanci hostí měl ve 12. minutě Binder, který po nahození Kašpara byl sám před Pipkem, ale neprostřelil jej. Na druhé straně si poradil Havelec se střelami Mošovského a Sýbka. V 19. minutě mohl vyrovnat Hrubý, který projel až před Pipka, ale střela pouze zazvonila o horní tyč branky domácích.

Druhá třetina začala ve velkém tempu a hned v jejím úvodu Binder střílel z křídla. Ve 24. minutě se rozjel k sólu Bazgier a zakončil jej blafákem k tyči domácí branky na 1:1. Ve 26. minutě se dostal do šance domácí Mošovský ale Havelec byl pozorný. V polovině utkání měl po akci Bazgiera šanci Růžička, ale jeho střelu po ledě vytlačil Pipek ven. Ve 36. minutě hráli domácí přesilovku a Vlk z rychlého protiútoku překvapil Havelce z kruhů střelou k pravé tyči na 2:1. O dvě minuty hráli hosté přesilovku a střelu Ondřeje Dlouhého po ledě vytěsnil Pipek mimo branku. V poslední minutě měl velkou šanci domácí Šimoník, když dostal nahrávku od zadního mantinelu před branku hostí ale Havelce nepřekonal.

Třetí třetinu začali náporem hosté a ve 42. minutě se protáhl před Pipka Jakub Major, ten ale střelu po ledě chytil. O dvě minuty později měl šanci David Papež, Pipek si ale s jeho střelou bekhendem z otočky poradil. Ve 45. minutě se dostal do brejku domácí Jakub Šimoník, Havelce ale nepřekonal. Ve 48. minutě hráli domácí přesilovku, při které přehlédli rozhodčí jejich metrový ofsajd a domácí Gába dotlačil po akci Mošovského puk za brankovou čáru a zvýšil na 3:1. Rozhodčí přes protesty hostí branku uznali. Hosté se dále hodně zlobili na nepozornost rozhodčích, zvláště, když v 50. minutě přehlédli hrubý faul hokejkou domácího Slavíka na Davida Papeže, který s tržnou ranou v obličeji navíc ještě po protestech obdržel trest do konce utkání a domácí hráč pouze dvouminutový trest. V 53. minutě byl sporně při střídání vyloučen za šest hráčů na ledě hostující Jakub Major, který také obdržel za protesty trest do konce utkání. Při přesilovce domácích tečoval v 55. minutě Slavík před brankou hostí nahození Kudrny od modré mimo dosah Havelce a zvýšil na 4:1. Konečné slovo měl v poslední minutě při přesilovce hostí Mošovský, který využil chybu v rozehrávce obránců a z nájezdu překonal Havelce a stanovil konečný stav na 5:1 pro Písek.

Připravil Roman Heimlich