Krize hokejistů Strakonic pokračuje! Podruhé v řadě utrpěli v krajské lize debakl a tentokrát na domácím ledě. V neděli 4. ledna v 17. kole podlehli David servisu České Budějovice 4:9 (1:4, 0:1, 3:4). V tabulce jsou sedmí.

Mužstvo od Otavy prohrálo už potřetí v řadě a jeho výkon opět zůstal daleko za očekáváním. Tristní chyby zapříčinily vysokou porážku.

Po úvodním oťukávání otevřel ve 4. minutě skóre hostující Cikán. Českobudějovičtí hráli zkušeně a domácí se dostali do první vážné šance až v 8. minutě, v situaci dva na jednoho střílel Bazgier přímo do brankáře. Chvíli poté se prokličkoval před gólmana Binder, ten ho ale vychytal.

Rozhodující moment přišel v rozmezí času 12:47 až 14:25, kdy hosté vsítili tři góly v řadě – od modré se trefil Chaloupka, za minutu a čtyři vteřiny dotlačil puk do sítě v přesilovce Bombic a za dalších 34 vteřin od modré skóroval Tupý.

Za stavu 0:4 střídal brankáře Myslivce náhradník Havelec a hned po devíti vteřinách snížil Hřebíček. To bylo z první třetiny vše.
Ve druhé části byli domácí lepší, měli puk častěji na hokejkách a tlačili se do zakončení, ale nevyužili ani více než minutu trvající dvojnásobnou přesilovku. S jejich pokusy si vždy poradil gólman Jágr.

A tak ve 35. minutě z ojedinělé příležitosti po přesné a rychlé kombinaci zvyšoval na 5:1 Fleischman. Optický tlak domácích pokračoval, ale bez efektivního zakončení.

Do závěrečné třetiny vletěli hráči David servisu, jako by jim náskok byl málo a zatlačili soupeře oni. Ve 45. minutě se z voleje z kruhů pěkně trefil Sumerauer. Za necelé dvě minuty ujel po křídle exstrakonický Šulčík a parádní střelou k tyči z úhlu zvýšil na 7:1.

Strakoničtí už byli rezignovaní, v 53. minutě se však dočkali druhé trefy, kdy se zblízka v početní výhodě prosadil Bazgier. Jenže za necelou minutu se na druhé straně prosadil po individuální akci Cikán. To už se hrálo zcela bez obran a za další dvě minuty v přesilovce napřáhl z kruhů Kovář a mířil přesně – 3:8.

Stále ještě v 56. minutě ale ujel hostující Janda a své sólo proměnil. Poslední slovo měli domácí, v další početní výhodě snížil povedenou střelou po dobré akci Ondrejec.