V dalším kole ligy starších žáků A jsme v pondělí 22. prosince odehráli mistrovský zápas s HC Lužnice.

HC Strakonice – HC Domeček Lužnice 4:6 (3:0, 1:2, 0:4).

Branky: Matašovský 2, Andrle, Janoch. Asistence: Andrle, Matašovský, Řehoř, Janoch.

Sestava: Pilc, Bezpalec– Vítovec, Svach, Böhm, Bubík, Andrle, Kouba, Janoch, Řehoř, Matašovský, Vaněček, Babor, Hradský.

Na začátku, konkrétně ve třetí minutě, se ujímáme vedení po samostatné akci F. Andrleho – 1:0. V 10. minutě využíváme přesilovou hru. Autorem branky je J. Janoch, jemuž přihrál F. Andrle – 2:0. V poslední minutě první třetiny se trefuje ránou od modré ještě J. Matašovský – 3:0.

Ve 26. minutě přidává svoji druhou branku J. Matašovský po asistenci J. Janocha – 4:0. Ten, kdo si myslel, že je po zápase, byl na omylu. Ve 30. minutě využívá Lužnice přesilovou hru a ve 39. minutě trestá dorážkou odražený puk – 4:2.

Ve 45. minutě soupeř přidává další branku po zaváhání v našem obranném pásmu a je ho plný led, protože cítí šanci. V 51. minutě Lužnice vyrovnává po zaváhání naší obrany, a aby tomu nebyl konec, tak se v 57. minutě ujímá vedení, dokonce při vlastním oslabení – 4:5. V 59. minutě soupeř po rychlém protiútoku přidává další branku – 4:6.

Na tento zápas musí chlapci rychle zapomenout a poučit se, že ani výsledek (4:0) v polovině zápasu není konečný, protože se hraje 60 minut. Hrozná jsou pro nás zranění. V zápase musel odstoupit F. Andrle, který bude v nejbližších utkáních chybět pro štíplé zápěstí na levé ruce. Všichni mu přejeme brzké uzdravení.

Připravil vedoucí týmu Jaroslav Vaněček