V dalším kole ligy starších žáků A jsme v neděli 21. prosince odehráli mistrovský zápas s HC Slavoj Zbraslav.

HC Slavoj Zbraslav – HC Strakonice 8:2 (2:1, 3:0, 3:1).

Branky: Kouba, Andrle. Asistence: Vaněček 2, Svach.

Hráč zápasu: Pilc.

Sestava: Pilc, Bezpalec – Vítovec, Svach, Böhm, Bubík, Andrle, Kouba, Janoch, Řehoř, Hollar, Vaněček, Babor, Hradský.

Hned ve druhé minutě prohráváme po špatném rozehrání – 1:0. O dvě minuty později kryje gólman Pilc samostatný nájezd. Ve 14. minutě vyrovnává Š. Kouba po přihrávce F. Vaněčka – 1:1. Zanedlouho však Slavoj trestá špatnou rozehrávku našich obránců – 2:1.

Na začátku druhé třetiny je vyloučen Hollar za naražení do konce zápasu. Slavoj využívá toto pětiminutové oslabení a střílí dvě branky – 4:1. Ve 37. minutě proměňuje Slavoj trestné střílení a vede už 5:1.

Na začátku posledního dějství, konkrétně ve 42. minutě, využívá soupeř přesilovou hru – 6:1. Druhou naší branku střílí ve 45. minutě F. Andrle po asistencích V. Svacha a F. Vaněčka – 6:2. Z protiútoku vytahuje L. Pilc lapačkou další ze svých zákroků a poté zneškodňuje trestné střílení. V 54. minutě dostáváme branku opět po špatné rozehrávce – 7:2. Slavoj nás ještě jednou trestá v poslední minutě – 8:2.

Soupeř byl nad naše možnosti, ale celý tým bojoval. Škoda jen dvou pětiminutových vyloučení, kdy jsme v prvním obdrželi dvě branky a soupeř nám ujel na 4:1.

Připravil vedoucí týmu Jaroslav Vaněček