Strakoničtí páťáci sehráli o tomto víkendu dvojkolo Ligy mladších žáků.

V sobotním zápase zavítali na led Motoru České Budějovice, kde se utkal náš silně oslabený tým marodkou s místními borci. Začátek zápasu pro naše barvy nezačal příznivě a domácí šli rychle do vedení. Tento nepříznivý stav vydržel až do začátku druhé třetiny, kde se našim podařilo vyrovnat a následně vstřelit druhou branku. Ve třetí třetině jsme přidali ještě branku třetí a o stavu zápasu bylo rozhodnuto.

V nedělním zápase jsme přivítali na domácím ledě hráče domovského týmu HC Strakonice A, což jsou hráči HC Vimperk. Do zápasu jsme vstoupili svědomitě a rychlými třemi brankami jsme šli do vedení. Soupeři se však podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Samotný závěr však patřil opět našim a ve strakonické derby jsme zvítězili 5:3.

Žákovská liga pátých tříd

HC Motor České Budějovice – HC Strakonice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1).

Branky: Šimák 2, Braun. Asistence: Horejš, Císař, Sládek.

HC Strakonice B – HC Strakonice A 5:3 (3:1, 2:1, 0:1).

Branky: Šimák, Císař, Kučera, Kovárna, Braun. Asistence: Častoral, Šimák, Pitel.

Sestava: Ešler – Kovárna, Braun, Pitel, Horejš, Eybl, Císař, Šimák, Sládek, Kabele, Hail, Kučera, Častoral.

Připravil trenér týmu Luboš Hála