OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 2:6 (1:1, 1:2, 0:3).

Branky: 20. Hraňo (Žákovský, Horáček), 31. Hraňo (Žákovský, Smrž) – 12. Bazgier (Čadek, Papež), 24. Bazgier (Čadek), 40. Bazgier (Čadek), 45. Čadek (Kloud), 46. Křenek (Major), 57. Hřebíček (Binder). Rozhodčí: Grochal – Lang, Schlixbier. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1.

Sestava Soběslavi: Drachovský – Sládek, Červenka, Jansa, Hastrman, Prokůpek, Smíšek – Horáček, Žákovský, Smrž, Hraňo, Máca, Hák, Píha, Chalupský, Kučera, Petržílka.

Sestava Strakonic: Myslivec – Hřebíček, J. Srb, Kovář, Papež, M. Hrubý, Kloud – Andrle, Ondrejec, Škoda, Bazgier, Binder, Major, Křenek, Pangrác, Čadek, Kurečka, Kepl.

 

HC Strakonice odjel do Soběslavi bez zraněných hráčů Růžičky, Kašpara a Pavla Srba a nemocného Bláhy, z pracovních důvodů chyběli Špiler, Topinka a Všetečka a ze studijních Gross. Do mužstva se vrátil po zranění Jakub Major. Na led tak musel asistent trenéra Marek Kloud a podal velmi spolehlivý výkon. Utkání začalo v rychlém tempu a už ve 2. minutě chytil po chybě hostující obrany Myslivec nájezd a blafák domácího Háka. O minutu později se protáhl z křídla před branku domácího Drachovského Michal Bazgier, ale ten střelu kryl. Ve 12. minutě hráli hosté přesilovku a po kombinaci Bazgier prostřelil zblízka Drachovského a otevřel skóre na 0:1. Hosté si udržovali mírnou převahu a měli také více šancí. Ve 14. minutě se dostal opět do šance rychlý Bazgier, ale Drachovský vytáhl střelu lapačkou. V 17. minutě střílel po závaru před domácí brankou David Papež těsně nad. Domácí vyrovnali třináct sekund před koncem třetiny, kdy po chybě a ztrátě puku za hostující brankou si najel na přihrávku Žákovského Hraňo a střelou k tyči překonal Myslivce na 1:1.

Také druhou třetinu začali lépe hosté a ve 23. minutě vyřešil Drachovský střely Majora a Bindera z křídla. O minutu později si nahráli v útočném pásmu Bazgier s Čadkem a mladý útočník z kruhů trefil zápěstím přesně k pravé tyči domácí branky na 1:2 pro hosty. Ve 27. minutě si David Papež najel před branku, ale střelou těsně minul. O minutu později hostující Ondrejec za protesty při vyloučení dostal trest do konce utkání. Ve 31. minutě hráli domácí přesilovku a teč hostujícího

obránce při nahrávce Hraňa před branku způsobila, že puk skončil v hostující brance na 2:2. Štěstí měli hosté ve 33. minutě, když při přesilovce Strakonic po chybné rozehrávce trefil domácí Máca tyč Myslivcovy branky. Ve 34. minutě střílel zblízka Jakub Major, ale Drachovský byl pozorný. Na konci druhé třetiny hráli hosté přesilovou hru pět proti třem, tu nevyužili ale po jejím skončení dosáhl na hatrick Michal Bazgier, který šikovně tečoval střelu Čadka po ledě a hosté ve 40. minutě vedli 2:3. Těsně před koncem druhé třetiny měl velkou šanci další mladík ve Strakonickém dresu Tomáš Křenek, který těsně minul prázdnou branku po kombinaci s Majorem.

Ve třetí třetině se projevilo lepší bruslení hostí a po šancích Křenka a Andrleho z úvodu třetiny se ve 45. minutě trefil do levého horního rohu Drachovského branky pohotovou střelou z kruhů Jan Čadek a zvýšil na 2:4 pro hosty. Ve 46.minutě vyhrál Major souboj s vyjetým domácím brankářem a nahrál před prázdnou branku Křenkovi a ten pohodlně zvýšil na 2:5. Ve 48. minutě byl vyloučen do konce utkání domácí Hák a hosté hráli pětiminutovou přesilovku, při které nastřelil Binder břevno domácí branky. Poslední branku utkání vstřelil Jaroslav Hřebíček, který od modré tvrdou střelou v 57. minutě překonal domácího brankáře a stanovil konečný stav utkání na 2:6 pro hosty.

Další utkání sehrají HC Strakonice v neděli od 17.00 hodin na otevřeném stadionu na ledě Rytířů z Hluboké.

 

Připravil Roman Heimlich