HC Tábor B – HC Strakonice 7:6 SN (0:1, 4:1, 2:4).

Sestava Tábor: Šelepa, Dvořák, Ošmyk, Samec, Škulina, Hošek, Adamec, Trieb, Pospíšil, Dudák, Heršálek, Žižka, Hubáček, Drda, Prštický, Rižák, Kratochvíl, Heřmánek, Jankovský

Sestava HC Strakonice: Myslivec, Topinka, Kašpar, Hřebíček, Srb Jan, Andrle, Růžička, Major, Čadek, Srb Pavel, Ondrejec, Kurečka, Binder

Branky Tábor: 2x Jankovský, 1x Samec, Žižka, Pospíšil, Rižák, rozh. náj. Žižka

Asistence Tábor: 2x Drda, 1x Heřmánek, Hubáček, Rižák, Ošmyk, Hošek, Adamec, Kratochvíl

Branky HC Strakonice: 2x Andrle, 1x Topinka, Major, Kašpar, Ondrejec

Asistence HC Strakonice: 2x Ondrejec, 1x Čadek, Kašpar, Topinka, Srb Pavel, Srb Jan, Major

Přesilovky: 3:2

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Pexa, Schlixbier, Lang

Diváků: 150

HC Strakonice nastoupil v Táboře proti vedoucímu týmu Krajské ligy z různých důvodů v oslabené sestavě s pouze osmi útočníky a čtyřmi obránci. Přesto hráči podali velmi dobrý výkon a dokázali v průběhu utkání dvakrát dotáhnout dvoubrankový náskok soupeře a vyrovnat stav utkání.

Už ve druhé minutě při přesilovce hostí Jan Topinka chytrou střelou po ledě k tyči Překonal Šelepu v domácí brance a hosté vedli 0:1. V 5. minutě Myslivec vyrazil vyrazil tvrdou střelu Hubáčka z kruhů. V 9. minutě se dostal po nahrávce Ondrejce před domácího brankáře Binder ale bekhendem ho nepřekonal stejně jako v další šanci ve 12. minutě kdy vybojoval velni dobrým napadáním puk ve třetině hostí. Ve 14. a 16. minutě si výbornými zákroky Jakub Myslivec poradil se šancemi domácího Drdy. V předposlední minutě první třetiny se dostal po kombinaci s Čadkem do šance Petr Ondrejec ale Šelepu nepřekonal.

V úvodu druhé třetiny hráli domácí přesilovku a při si poranil zádový sval kapitán Tomáš Růžička a odstoupil z utkání. Vzápětí domácí Samec při tlaku před brankou hostí prostřelil Myslivce a vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později ve 23. minutě po nedůsledném bránění Jankovský lacině dotlačil puk za Myslivcova záda na 2:1 pro domácí. Ve 28. minutě Petr Ondrejec vybojoval puk ve třetině hostí a jeho přesnou přihrávku před branku proměnil Jan Andrle a vyrovnal na 2:2. Ve 33. minutě hráli domácí přesilovku a nepokrytý Žižka ve skrumáži před Myslivcovou brankou nadvakrát prostrčil puk pod Myslivcem a zvýšil na 3:2 pro domácí. Ve 37. minutě po chybném vyhození puku hostujícím obráncem se dostal do vyložené šance domácí Jankovský a střelou k pravé tyči překonal Myslivce. V úvodu třetí třetiny hráli přesilovku hosté a nejprve rychlý Ervín Binder nepřekonal v nájezdu Šelepu ale vzápětí po přesné Topinkově nahrávce Jakub Major trefil k tyči domácího brankáře a snížil na 4:3. Snížení stavu hosty povzbudilo a ve 42. minutě Jan Kašpar tvrdou střelou střelou od modré do horního rohu Šelepovy branky vyrovnal na 4:4. O minutu později měl velkou šanci Čadek ale jeho bekhend skonšil v lapačce Šelepy. Domácím pomohlo z obléhání přísné vyloučení Ondrejce rozhodčím Pexou ve 44. minutě a při další přesilovce nepokrytý Pospíšil ve skrumáži dotlačil puk za Myslivcova záda a domácí opět vedli 5:4. O minutu později ujel domácí obraně DFan Kurečka ale jeho střelu po ledě k tyči vytlačil Šelepa. Ve 47. minutě domácí Rižák po nedůrazu v obraně hostí zvýšil na 6:4 pro domácí. Hosté se ale ani za tohoto stavu nevzdali a bojovali a ve 48. minutě Ondrejec tvrdou střelou z kruhů přes obránce prostřelil Šelepu a snížil 6:5. V dalších minutách si vytvořili velký tlak ale nájezd Majora o minutu později a Topinky v 52. minutě zůstali díky Šelepovi nevyužity. V 56. minutě ale po výborné kombinaci Ondrejce s Majorem proměnil šanci na konci akce Jan Andrle a vyrovnal na 6:6. Škoda, že byly v závěru utkání rozhodčími přehlédnuty fauly domácích na Andrleho a Ondrejce.

V závěrečných nájezdech se hostům Kašparovi, Majorovi a Binderovi na Šelepu vyzrát nepodařilo a tak utkání rozhodl posledním nájezdem domácích Žižka, který prostřelil Myslivce. Přesto hosté za bojovný výkon v oslabené sestavě a získaný bod zaslouží pochvalu.