Reprízu finálových bojů z play-off minulé sezony nabídne šesté kolo Krajské ligy, ve kterém českobudějovičtí Servismani budou hostit družstvo hokejistů ze Strakonic. Úvodní buly by mělo být vhozeno v 18:00.

Zápasy HC David Servis České Budějovice v sezoně Krajské ligy 2014/2015

Českobudějovický tým se po pěti odehraných kolech Krajské ligy prokousal na druhé místo v tabulce, kdy dokázal získat stejný počet bodů jako manšaft z Českého Krumlova a na lepší příčku se vyhoupnul díky lepšímu skóre, které si hráči Davidu zajistili hlavně v prvních dvou letošních kolech. Servismani letos ještě neochutnali hořkost porážky v základní hrací době. Ve třech případech dokázali svého soupeře přehrát v základní hrací době, dvakrát propadli v loterii samostatných nájezdů. Díky 36 vstřeleným brankám se můžou svěřenci trenérů Jiřího Fedura a Romana Fouska chlubit zatím nejlepší ofenzivou letošního ročníku Krajské ligy, když průměrně dokážou v každém zápase rozvlnit síťkou soupeřovi klece sedmkrát.

HC Milevsko 2010 – HC David Servis České Budějovice 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)

HC David Servis České Budějovice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 14:5 (5:2, 4:2, 5:1)

HC Vimperk – HC David Servis České Budějovice 3:2 SN (1:1, 0:1, 1:0)

HC David Servis České Budějovice – OLH Spartak Soběslav 6:7 SN (3:1, 1:2, 2:3)

HC David Servis České Budějovice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Bude rozhodovat hra při nerovném počtu hráčů na ledě?

Českobudějovičtí Servismani se dlouhodobě prezentují vynikající hrou v přesilových hrách. Řada zkušených hráčů v čele s Lubošem Robem dokáže roztočit nezastavitelný kolotoč, který často končí brankou v síti soupeře po skvělé kombinaci či po vyslání nechytatelného projektilu od modré čáry. V dosavadní sezóně Servismani odehráli 37 přesilových her, ze kterých využili 8 (ovšem nutno podotknout, že 5 jich bylo při kanonádě proti Veselí). Úspěšnost využití přesilových her činí 21 %. V oslabení si českobudějovičtí počínají průměrně, neboť ze 44 oslabení se jim jich podařilo ubránit celkem 37, úspěšnost ubráněných přesilovek činí 84 %.

Strakoničtí jsou v letošní sezoně vylučováni podobně jako jejich sobotní soupeř. Z celkového počtu 43 vyloučení ubránili svěřenci Pavla Hejla a Marka Klouda 37 přesilových her, což představuje úspěšnost 86 %. Nutno však podotknout, že hrou v oslabení (často dvojnásobném) se naši hráči zbytečně připravují o síly a to nejen fyzické, čímž dávají soupeřům možnost zvrátit utkání v jejich prospěch. Proti Servismanům bude rozhodující čistá hra, podpořena doufejme alespoň průměrným výkonem hlavního sudího. Z celkového počtu 35 přesilových her se našim svěřencům podařilo využít celkem 5, úspěšnost 14 %. Právě na přesilových hrách je nutné také více zapracovat, zejména na těch dvojnásobných, neboť slovy Davida Výborného: „Kdo nevyužije přesilovku 5 na 3, tak si nezaslouží vyhrát“ 🙂

Romanovi Šulčíkovi se v letošní sezoně opět bodově daří

Roman Šulčík dokázal v pěti doposud odehraných kolech Krajské ligy nasbírat úctyhodných 17 kanadských bodů, což v průměru na jedno utkání činí 3,4 bodu! V pěti případech dokázal dopravit kus černé gumové pryže za záda brankáře sám, ve dvanácti případech se podílel na přípravě gólů svých spoluhráčů. V zápasech s týmy, které leží na břehu řeky Lužnice, zažil v obou případech dokonce pětibodový večer.

HC Milevsko 2010 – HC David Servis České Budějovice – 1 gól + 3 asistence

HC David Servis České Budějovice – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – 1 gól + 4 asistence

HC Vimperk – HC David Servis České Budějovice 3:2 SN – 1 asistence

HC David Servis České Budějovice – OLH Spartak Soběslav 6:7 SN – 1 gól + 4 asistence

HC David Servis České Budějovice – TJ Hluboká nad Vltavou- Knights 6:4 – 2 góly

V sobotu čeká náš tým velmi zkušený a kvalitní soupeř, v jehož pozadí stojí významný budějovický podnikatel pan inženýr Jaroslav David. Doufejme, že naši hokejisté zápas zvládnou a do města na soutoku řek Otavy a Volyňky přivezou nějaký ten bod.

Výrobní Výbor (hmv)