V sobotu 20. září začala prvním utkáním sezona krajské ligy juniorů. Strakonický tým přivítal na svém ledě hokejisty z Českého Krumlova.

HC Strakonice – HC Slavoj Český Krumlov 5:2 (2:1, 1:0, 2:1).

Branky: Bazgier 2, Kursch, Řezník, Potužník. Asistence: Dlouhý 2, Bazgier, Rajtmajer, Křenek, Škoda

Sestava: Štrobl – Dlouhý, Bazgier, Rajtmajer, Křenek, Škoda, Řezník, Janoch, Papež, Potužník, Kursch

Nejlepší hráč: Bazgier

Jaroslav Papež, vedoucí mužstva: “Naši hráči byli od prvních minut lepší, ale z ojedinělé akce se ujali vedení hosté. Domácí však během páté minuty dvěma brankami otočili skóre, střelci Kursch a Bazgier. V desáté minutě byl nevybíravým zákrokem zraněn Tomáš Křenek, musel ze zápasu odstoupit, ale hlavní rozhodčí tento faul nepotrestal. Poté se hra přiostřila a hokej se pro zbytek třetiny vytratil. Ve druhém dějství to byl hlavně boj o každý kus ledu, domácí však vstřelili Bazgierem další gól a šli do kabiny s vedením 3:1. Ve třetí třetině hosté nejprve snížili na rozdíl jednoho gólu, poté domácím vrátil náskok Řezník. Po time outu domácí střídačky v 58. minutě pečetil vítězství po krásné kombinaci Potužník. Strakoničtí junioři podali velmi bojovný a kolektivní výkon, který zaslouží pochvalu. Další zápas čeká juniory příští týden ve Vimperku.”

FOTO JAN PETRÁŠ/WWW.JCTED.CZ