HC Příbram – HC Strakonice 6:3 (1:1, 3:1, 2:1).

Sestava HC Příbram: Vávra, Kořínek, Matouš, Šlemenda, Chudý, Mácha, Polák, Flieger, Martínek, Kadič, Pejsar, Mikeska, Jobek, Peterka, Císař, Svoboda, Veverka, Polák, Mikeska, Lipka, Smejkal, Tylich

Sestava HC Strakonice: Havelec, Štrobl, Ondrejec, Kašpar, Kloud, Kovář, Gross, Kordík, Pangrác Martin, Růžička, Bláha, Binder, Major, Křenek, Bazgier, Srb, Kurečka, Hrubý Lukáš

Branky HC Příbram: 2x Mácha, 1x Císař, Jobek, Kadič, Tylich

Asistence HC Příbram: 2x Kadič, Polák, Matouš, Tylich, Flieger

Branky HC Strakonice: Pangrác Martin, Bláha, Kurečka

Asistence HC Strakonice: 2x Ondrejec,1x Pangrác, Růžička, Bazgier, Srb

Přesilovky: 4:0

Oslabení: 0:0

Rozhodčí: Slaba, Štefa, Kálal

Diváků: 80

V sobotu sehráli HC Strakonice odvetné přípravné utkání v Příbrami. V sestavě dostali příležitost další junioři. Jako druhý brankář cestoval Josef Štrobl a v obraně nastoupil Marek Kordík. Utkání rozhodly přesilové hry, které dokázali domácí čtyřikrát využít. Hned v první ve 4. minutě, kdy vyražený puk Havelcem od modré dorazil za jeho záda nadvakrát nepokrytý Mácha a domácí vedli 1:0. V další přesilovce v 10. minutě těsně, po kombinaci, přestřelil branku Stejskal. Z protiútoku se v oslabení Tomáš Růžička dostal až před Vávru v domácí brance, ale neprostřelil ho. V 16. minutě chytil dorážku Kadiče výborně Havelec do lapačky. V 19. minutě hosté výborně kombinovali v útočné třetině domácích a nejprve Bláhův bekhend Vávra chytil, ale na chytrou střelu Pangráce k tyči z prostoru mezi kruhy nedosáhl a hosté vyrovnali na 1:1. Ve druhé třetině chytil nejprve Havelec nájezd domácího Jobka. Ve 23. minutě hráli domácí přesilovku a nahození Poláka od bočního mantinelu tečoval nad Havelcovu lapačku Císař a domácí vedli 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale domácí brankář chytil tvrdou střelu Bláhy z kruhů i nájezd Pangráce, který se protáhl do útočného pásma a střílel přes obránce. V polovině utkání hráli domácí přesilovku pět proti třem a před jejím koncem ve 32. minutě dali domácí branku, která neměla rozhodčími být uznána. Střelu Máchy zblízka Havelec vyrazil, ale stejný hráč fotbalově placírkou puk kopl k tyči a rozhodčí branku uznali na 3:1. Výtečný zákrok předvedl domácí brankář o minutu později. První útok hostí předvedl výbornou kombinaci, jenže tvrdou střelu Růžičky zkrotil domácí brankář lapačkou. Ve 34. minutě ale hosté snížili, když nahrávku Růžičky před branku tečoval pod horní tyč Milan Bláha a snížil na 3:2. Hosty snížení náskoku nabudilo a získali převahu. Do velkých šancí se postupně dostali Pavel Srb, při přesilovce ve 36. minutě dorážel neuspěšně Binder a z otočky ještě také při přesilovce těsně přestřelil branku Michal Bazgier. Tlak ale branku nepřinesl, naopak v poslední minutě nechali obránci hostí za sebou domácího Jobka a ten v nájezdu blafákem překonal Havelce na 4:2.

Ve třetí třetině hráli hosté ve 43. minutě přesilovku, po kombinaci prvního útoku se dostal opakovaně do šance Tomáš Růžička, domácí brankář ale obě střely chytil. Ve 46. minutě hráli domácí přesilovku a nepokrytý Kadič proměnil přihrávku Tylicha před branku na 5:2. V 50. minutě se uvolnil za brankou domácích Bazgier a jeho přihrávku před branku pohotovou střelou k tyči proměnil Daniel Kurečka a snížil na 5:3. V 52. minutě hráli hosté přesilovku a Jakub Major nastřelil z nájezdu horní tyčku domácí branky. V 53. minutě při hře čtyř proti čtyřem se protáhl přes obránce hostí domácí Tylich a střelou od horní tyč zvýšil na 6:3. V 55. minutě nastřelil Ladislav Gross po ledě od modré levou tyč domácí branky. Poslední šanci v utkání měl v 57. minutě domácí Smejkal, jeho střelu v brejku chytil Havelec výborným zákrokem lapačkou.

V příštím týdnu sehrají HC Strakonice o víkendu další dvě přípravná utkání, tentokrát v Knürr Aréně Na Křemelce. V pátek hrají od 19.00 hodin s HC Milevsko 2010 a v neděli od 17.hodin proti tradičnímu soupeři HC Vimperk.