Strakoničtí hokejisté sehráli třetí přípravné utkání v pátek 22. srpna na ledě – ještě v minulé sezoně druholigového – Milevska.

HC Milevsko 2010 – HC Strakonice 3:5 (2:1, 0:2, 1:2).

Branky: 6. Havran (Vild), 13. Novák (Reiniš), 55. Havran (Urbanec) – 10. Topinka (Bazgier), 29. D. Papež (Topinka), 34. A. Papež (Škoda), 45. Binder (Ondrejec), 58. Bláha (Bazgier). Rozhodčí: Schlixbier, Čáp. Vyloučení: 6 – 8. Využití: 1 – 3. V oslabení: 0 – 0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

Milevsko: Šindelář (31. Kolář) – Havran, Vild, Štych, Bartůněk, Votruba, Jíška – Fořt, Urbanec, Hamerle, Novotný, Matějka, Stoklásek, Novák, Reiniš, Król, Pešta, Pouch, A. Nevolný, L. Nevolný, Sláma.

Strakonice: Myslivec (Havelec) – D. Papež, Topinka, Kašpar, Kovář, Gross, Škoda, Bláha, Růžička, A. Papež, Binder, Major, Ondrejec, Bazgier, Srb, Pangrác.

Úvod utkání na ledě ještě loňského druholigisty patřil hostům. Už v první minutě se uvolnil na křídle Bláha a prověřil Šindeláře v domácí brance. O minutu později Binder po nahrávce Majora spoza branky neprostřelil domácího brankáře. Domácí se dostali ke slovu až při přesilovce a těsně před jejím skončením stál na konci pěkné kombinace Havran, který po přesné nahrávce Vilda dával téměř do prázdné branky na 1:0. V 8. minutě se bleskově mezi obránci hostí uvolnil Aleš Nevolný a jeho samostatný nájezd Myslivec vyrazil lapačkou nad branku. V 10. minutě hráli přesilovku hosté a hned po pěti sekundách se trefil od modré po nahrávce Bazgiera nad vyrážečku Šindeláře pohotovou střelou Jan Topinka a zaznamenal svůj premiérový gól v dresu mužů a vyrovnal na 1:1. O minutu později se objevil před Myslivcem v osamocený domácí Fořt, ale hostující golman potvrdil výborný postřeh a střelu kryl. Ve 12. minutě projel na pravém křídle rychlý Michal Bazgier a jeho přesnou nahrávku před branku střílel z voleje Tomáš Růžička a domácí Šindelář se štěstím střelu chytil. Ve 13. minutě využili domácí zaváhání obrany hostí a nepokrytý Novák prostřelil zblízka Myslivce na 2:1 pro domácí. Hosté mohli vyrovnat v 19. minutě, kdy po akci Růžičky Milan Bláha v nájezdu bekhendem nepřekonal domácího brankáře. V úvodu druhé třetiny hrálo Milevsko přesilovku pět proti třem, ale hosté dobře bránili. Velkou šanci měl domácí Votruba, ale přestřelil branku. Po skončení přesilovky hostující první útok zatlačil domácí. Milan Bláha nejprve po ledě těsně minul pravou tyč branky a vzápětí znovu v šanci těsně přestřelil branku a těsně mimo skončila i další střela Růžičky. Domácí se vymanili z tlaku hostí až při přesilovce ve 25.minutě, kdy po kombinaci nastřelil domácí Reiniš pravou tyč branky hostí. Ve 29. minutě hráli přesilovku hosté a tvrdou střelu Davida Papeže od modré tečoval pod horní tyč Šindelářovi branky šikovně Michal Bazgier a vyrovnal na 2:2. Ve 29. minutě se Zdeněk Pangrác protáhl až před Šindeláře, ale ten jeho blafák chytil. O dvě minuty později projel až před Myslivce domácí Novák, ale hostující brankář nájezd chytil stejně jako další vyloženou šanci Stokláska, který blafákem v nájezdu proti Myslivcovi neuspěl. Stejně jako hostující Milan Bláha, jemuž při povedeném blafáku sjel v poslední chvíli puk z hole. Ve 34. minutě projel do obranné třetiny domácích Jan Škoda a na jeho nahrávku najel mezi kruhy Adam Papež a krásnou střelou do pravého horního rohu vymetl pavučiny v brance hostí a hosté vedli 2:3. Také to byla premiérová trefa strakonického juniora v týmu mužů. V závěru druhé třetiny ve 37. minutě nejprve Jan Škoda a minutu později Jan Kašpar od modré tvrdými střelami ohrozili Koláře, který v polovině utkání vystřídal Šindeláře v domácí brance.

Ve třetí třetině hráli opět na začátku Milevští přesilovku a nebezpečně ohrožovali branku hostí. Výborný zákrok vytáhl Jakub Myslivec, který nejprve chytil lapačkou tvrdou střelu Vilda od modré a vzápětí Novák těsně minul branku v šanci před brankou hostí. Hosté se z tlaku domácích postupně vymanili a ve 45. minutě Petr Ondrejec projel obranou hostí a jeho přesnou přihrávku před branku proměnil po ledě k tyči Ervín Binder v další branku Strakonic a zvýšil na 2:4. V polovině třetí třetiny podržel hosty svými zákroky Jakub Myslivec. Ve 49. minutě projel obranou hostí Aleš Nevolný a Myslivec ramenem vytěsnil puk po jeho střele nad branku. O dvě minuty později domácí Urbanec z křídla projel až před hostujícího brankáře a ten tvrdou ránu do horního rohu výborně zkrotil lapačkou. V 53. minutě se Stoklásek při přesilovce domácích dostal až před Myslivce, ale ten jeho blafák chytil. Těsně po skončení přesilovky ale domácí přece jen snížili, když nahození Urbance tečoval

za Myslivcova záda před brankou Havran na 3:4. Hosté se ale nevzdali a nejprve Bazgier tvrdě vystřelil z kruhů po nahrávce Bláhy a vzápětí i Milan Bláha z křídla přinutil domácího Koláře vytáhnout výborný zákrok. V 58. minutě hráli hosté přesilovku a po pěkné kombinaci prvního útoku hostí a nahrávce Michala Bazgiera Milan Bláha prostřelil pod horní tyč domácího Koláře a zvýšil na 3:5 pro hosty. V závěru utkání hráli hosté ještě přesilovku pět proti třem ale velké šance hostujících Pangráce a Grosse domácí brankář chytil a stav se již nezměnil.

V neděli sehrají HC Strakonice v neobvyklém čase od 12.30 hodin odvetné utkání v Klatovech.