HC Strakonice – HC Příbram 2:2 (0:1, 2:1, 0:0).

Branky: 27. Martin Pangrác (Růžička), 40. Bláha (Ondrejec) – 3. Šlemenda (Jobek, Matouš), 39. Veverka (Svoboda). Rozhodčí: Jílek – Častoral, Diviš. Vyloučení: 7:6, navíc příbramští Chudý 10’OT a Peterka OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Přihlíželo 110 diváků.

Sestava Strakonic: Havelec (32. Myslivec) – Ondrejec, Hřebíček, Topinka, Marek Hrubý, Kovář, Gross – Martin Pangrác, Růžička, Bláha – Binder, Major, Zdeněk Pangrác – Křenek, Pavel Srb, Bazgier, Vavřík.

Sestava Příbrami: Vavra – Matouš, Šlemenda, Chudý, Martínek, Flieger, Peterka, Císař, Staňo, Svoboda, Veverka, Polák, Mikeska, Anděl, Jobek, Kadič. Připraven byl náhradní brankář Matějka.

Ve druhém přípravném utkání proti favoritovi středočeské krajské ligy HC Příbram dali domácí trenéři příležitost dalším, zejména mladým hráčům. Příležitost v utkání dostali Tomáš Křenek, Michal Bazgier a také Zdeněk Pangrác. Nastoupit do hry ale musel také asistent Marek Kloud a protože trenér Pavel Hejl je na dovolené, trenérského kormidla se v tomto utkání ujal trenér dorostu Karel Vrba.

Hosté začali v úvodu náporem a už ve druhé minutě převedl výborný zákrok lapačkou David Havelec, který kryl tvrdou střelu Příbramského Poláka, který se ocitl volný mezi kruhy. Ve 3. minutě hráli hosté přesilovku a okamžitě ji využili, když po vyhraném buly Šlemenda prostřelil skrumáž před Havelcem na 0:1. Domácím chvíli trvalo než po rychlé brance vyrovnali hru a až v 8. minutě předvedl rychlou kombinaci první útok, ale střelu Milana Bláhy hostující Vávra kryl. O minutu později se protáhl až před domácího Havelce Anděl a proti jeho blafáku Havelec předvedl výborný rozklek a betonem puk u tyčky vyrazil. Ve 12. minutě se protáhl před Vávru Bláha a také jeho blafák skončil na jeho betonu. V 16. minutě hráli domácí přesilov- ku, Petr Ondrejec si najel z obrany před branku, ale Vávru neprostřelil. V poslední minutě první třetiny jeli Martin Pangrác a Tomáš Růžička dva na jednoho obránce ale střelu Růžičky Vávra kryl.

Na začátku druhé třetiny opět Havelec lapačkou chytil dělovku z kruhů hostujícího Chudého, ale domácí ve snaze vyrovnat získávali mírnou převahu. Se střelami Martina Pangráce z blízka a Klouda od modré si hostující brankář poradil, ale ve 27. minutě předvedli výbornou kombinaci ve třetině hostí Martin Pangrác s Růžičkou a po akci na jeden dotek a po vyšachování obrany hostí skončil puk v síti hostí a domácí vyrovnali na 1:1. Ve 30. minutě ujel domácí obraně Jobek a Havelec opět domácí podržel při jeho blafáku. O minutu později měli domácí štěstí, když Anděl netrefil po kombinaci hostí prázdnou část domácí branky. Ve 33. minutě nastoupil do domácí branky Jakub Myslivec a hned musel předvést své umění, když kryl po chybě domácí obrany dorážku Peterky zblízka. Ve 36. minutě opět domácí obraně ujel rychlý Jobek a Myslivec opět domácí výborným zákrokem podržel. V předposlední minutě druhé třetiny nepokrytý důrazný Veverka natřikrát dorazil puk nahozený z křídla Svobodou za Myslivcova záda na 1:2. Ve 40. minutě ale bylo vyrovnáno. Domácí vytvořili obrovský tlak ve třetině hostí, vyložené šance Bláhy a Martina Pangráce Vávra ještě kryl, ale šest vteřin před koncem trefil jeho pravý horní roh Milan Bláha a vyrovnal na 2:2.

Na počátku třetí třetiny byli po faulech rychle po sobě vyloučeni tři hráči hostí a tak domácí dostali příležitost hrát přesilovku pěti proti třem, Růžička a Martin Pangrác se ale v šancích neprosadili. Hosté se ubránili a v 47. minutě předvedl výborný zákrok Myslivec po dorážce Svobody. O minutu později hráli přesilovku hosté a domácí brankář reflexivně vyrazil betonem teč hostujícího Peterky těsně před ním. V další přesilovce hosté v 52. minutě dokonce dali ve skrumáži branku, ale ta jim nebyla uznána pro faul na domácího brankáře v brankovišti. Závěr utkání patřil hostům, ale domácí brankář Myslivec výbornými zákroky chytil v 58. a 59. minutě velké šance Svobody a Chudého stejně jako hostující brankář střelu domácího Růžičky v poslední minutě utkání, které tak skončilo remízou.

V příštím týdnu sehraje HC Strakonice další přípravná utkání, obě tentokrát na hřišti soupeře. V pátek hraje s HC Milevsko 2010 (19.00) a v neděle zajíždí na odvetu proti druholigovým Klatovům (12.30).