HC Strakonice – HC Klatovy 3:3 (1:2, 1:0, 1:1).

Branky: 7. Hřebíček (Binder), 28. L. Hrubý (M. Hrubý, Pangrác), 46. Růžička (Kovář) – 11. Pech (Pondělík, Dunajev), 16. Noga (Bastl), 58. Bastl (Nejdl). Rozhodčí: Vovčko – Diviš, Vondráček. Vyloučení: 6:6, navíc Pangrác (ST) 10‘OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Přihlíželo 120 diváků.

Sestava Strakonic: Špiler (31. Havelec) – Marek Hrubý, Kovář, Hřebíček, Kašpar, David Papež, Topinka, Pangrác, Růžička, Lukáš Hrubý, Binder, Major, Škoda, Kurečka, Pavel Srb, Vavřík.

Sestava Klatov: Rückl (31. Mikhail) – Blumentrit, Martykan, Bouček, Nejdl, Mrázek, Dunajev, Vizinger, Vondryska, Čuban, Bastl, Pitel, Noga, Pondělík, Soupír, Pech, Košťuchin, Talko.

V prvním přípravném utkání sezóny přivítali domácí tradičního soupeře HC Klatovy. Od začátku utkání se hrálo v rychlém tempu a diváci viděli na úvod sezóny zajímavý hokej. Hosté hned v úvodu měli výhodu přesilovky, když byl vyloučen na 2 plus 10 minut Pangrác. Špiler nejprve chytil střelu hostujícího Pecha zblízka a vzápětí tvrdou střelu Vizingera z kruhů. Hosté hráli přesilovku v 5. minutě a nejprve Marek Hrubý ohrozil Rückla v brance Klatov dorážkou před brankou a těsně před jejím skončením v 7. minutě Jaroslav Hřebíček od modré trefil levý horní roh branky hostí na 1:0 a vstřelil první branku Strakonic v nové sezóně. V 9. minutě hráli přesilovku opět hosté a vytvořili si velký tlak, při kterém podržel domácí Špiler. Nejprve chytil nájezd Vizingera a vzápětí si poradil se střelou Pitla. Tlak hostí vyvrcholil vyrovnáním na 1:1 v 11. minutě, kdy po vyražené střele Pondělíka od modré přehodil domácího brankáře hostující Pech a vyrovnal. V 15. minutě se dostal do šance Jan Škoda, který po kombinaci s Binderem těsně přestřelil branku. O minutu později se protáhl po vyjetí z rohu před Rückla Martin Pangrác a trefil levou tyč branky. Z protiútoku se ale prosadili hosté, kdy po jejich rychlé kombinaci Noga trefil levý horní roh domácí branky a hosté vedli 1:2. V předposlední minutě první třetiny minul domácí Pangrác po kombinaci prvního útoku bekhendem těsně branku hostí.

Ve druhé třetině ve 23. minutě chytil Špiler dorážku Klatovského Pecha zblízka. Ve 26. minutě byl vyloučen na 2+2 hostující Talko. Hosté ale při domácí přesilovce ujeli a Špiler chytil nejprve nájezd Čubana a vzápětí i další šanci Bastla. Ve 28 minutě, ještě v přesilovce domácích nahozený puk Marka Hrubého od modré šikovně tečoval do horního rohu Rücklovy branky Lukáš Hrubý a vyrovnal na 2:2. Ve 33. minutě nejprve Binder tečoval těsně vedle branky nahození Topinky a vzápětí v šanci Škoda neprostřelil Mikhaila v brance Klatov po nahrávce Bindera. O minutu později se uvolnil ve třetině Pavel Srb a trefil po ledě pravou tyč branky hostí. Ve stejné minutě domácí Havelec který v polovině utkání vystřídal Špilera kryl lapačkou tvrdou střelu Košťuchina z kruhů. Od 35. minuty hráli domáci přesilovku pět proti třem, ale hosté se ubránili, když dorážku Škody po nahození Bindera Mikhail chytil.

Ve třetí třetině se dostal v obraném pásmu domácích ke střele ve 44. minutě hostující Košťuchin, ale Havelec byl pozorný. Ve 46.minutě hráli domácí přesilovku a Tomáš Růžička z kruhů prostřelil Mikhaila a domácí vedli 3:2. Od 48. minuty hráli hosté opakovaně přesilovku, při které nejprve ujel Růžička ale blafákem Mikhaila nepřekonal. V 51. minutě Dunajev těsně minul horní roh Havelcovy branky. Po skončení přesilovky hostí se dostal opakovaně do šance domácí Martin Pangrác ale Mikhaila nepřekonal. Hosté se snažili vyrovnat a v 57. minutě nejprve Noga těsně po ledě minul levou tyč domácí branky a vzápětí Bastl z kruhů po ledě prostřelil Havelce a vyrovnal na 3:3. V poslední minutě projel celým pásmem Tomáš Růžička ale Mikhail hosty výborným zákrokem podržel a tak utkání skončilo remízou 3:3

V sobotu od 17.00 přivítají HC Strakonice Na Křemelce v Knürr Aréně účastníka a favorita středočeské krajské ligy HC Příbram.