Ještě 14 dní a v úterý 29. července naskočí do plné přípravy na ledě finalista minulého ročníku Krajské hokejové ligy HC Strakonice.

V letošní sezóně bude krajská liga zcela jistě ještě zajímavější, protože do soutěže přibyl bývalý dlouholetý účastník 1. a 2. hokejové ligy tým HC Milevsko 2010. Minulý vítěz Krajské ligy HC David Servis České Budějovice po vítězství ve své skupině kvalifikace o druhou ligu neuspěl s vítězem druhé kvalifikační skupiny HC Trutnov, který posléze v baráži dokázal vyřadit právě druholigové HC Milevsko 2010, a tak se mohou fanoušci strakonického hokeje letos opravdu těšit na velice kvalitní soutěž, plnou napínavých derby nejenom s IHC Písek, ale i s dalšími kvalitními soupeři. Trenér Pavel Hejl si pochvaloval docházku hráčů na letní přípravu, která byla zakončena na konci června přátelským utkáním v kopané s TJ Radošovice, které hokejisté vyhráli 9:0.

První týden na konci července budou strakoničtí hokejisté ještě kombinovat přípravu na ledě a v posilovně a od 4. srpna již pouze na ledě strakonické Knürr arény. V sobotu 9. srpna pak přívítají v přípravě prvního soupeře na Křemelce, od 17.45 hodin druholigové HC Klatovy.

Připravil Roman Heimlich