Strakoničtí hokejisté mají za sebou první blok přípravy na novou sezonu krajské ligy. Letní dril na suchu zakončili poslední červnový pátek fotbalovým utkáním na radošovickém hřišti. Domácí, kteří hrají nejnižší okresní soutěž, překvapivě na dobře natrénované hokejisty nestačili. Podlehli jim vysoko 0:9.

Hokejisté, kteří nastoupili v sestavě Ružička, Pangrác, Čadek, M. Hrubý, D. Papež, Myslivec, Havelec, Burda, Kovář, Kordík, Hrubý, Křenek a Topinka, byli od začátku jasně lepší. Domácí měli problém se dostat i na soupeřovu polovinu. Z počátku několik dobře se rozvíjejících akcí zastavilo postavení mimo hru, které bylo bez modré čáry pro hokejisty trochu náročnější a v některých případech také pár procent věnoval rozhodčí domácímu mužstvu. Přesto bylo vidět mnoho pěkných šancí Kováře, rychlého Myslivce, a šikovného Pangráce. Vzadu zastavovali náznaky šancí Radošovic Topinka s Čadkem a ve středu tvořili hru výbornou rozehrávkou Růžička, Burda a Pangrác.

První branku vstřelil po čtvrt hodině hry hlavou nejvyšší hráč hokejistů Havelec, jenž do konce utkání dokonce završil svůj hattrick. Čepic na hrací ploše se však od místních fanoušků nedočkal. Do poločasu pak přidal ještě dvě branky Kovář, kdy obzvláště ta druhá do vzdálenějšího horního růžku byla přímo výstavní. Přes narůstající tlak a branky Pangráce, Ružičky, Hrubého a Myslivce se hokejisté a ani jejich fanoušci kýžené desítky nedočkali. Jedině snad někteří v lahvové podobě. Přesto bylo utkání pro fanoušky a některé hráče příjemným zpestřením patečního podvečera. V kuloárech se pak začaly šířit informace, že by HC Strakonice mohl hrát místo hokejové krajské ligy okresní přebor fotbalistů.

Zdroj: Týdeník Strakonicko, www.jcted.cz