K předposlednímu utkání základní části jsme zajížděli na horký led do Rokycan. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého,protože zápasy s tímto soupeřem byly vždy velmi vyrovnané. Opět nám museli pomoct hráči z osmé třídy, protože se nám nepodařilo doléčit všechny nemoci. Do utkání jsme vlétli jako uragán a hned ve 4. minutě nastřeli Petr Had tyčku soupeřovi branky. I v další části první třetiny jsme měli jasně navrch, do šancí se dostávali všechny tři naše útočné formace, ale nebylo nám souzené rozvlnit síťku za domácím golmanem. Domácí jen stěží odolávali našemu tlaku a Lukáš Pilc se v naší brance trochu nudil a v klidu si mohl prohlížet promrzlí stadión v Rokycanech. První třetina tak skončila bez branek i když poměr střel byl 14:3 v náš prospěch.

Po úpravě ledové plochy náš dobrý výkon z první třetiny pokračoval a bylo jen otázkou času kdy vstřelíme vedoucí gól, který by nás trochu uklidnil. Bylo až neuvěřitelné co naši kluci byly schopni neproměnit. Několikrát jsme se dostali až před domácího brankáře, ale jeho zákroky byly zázračné. Jeho umění bylo odčarované v čase 28.55 kdy se prosadil Matěj Kolda po přihrávce Petra Hada. V těchto fázích utkání se počítali šance jen na naší straně a v čase 36.22 se po druhé prosadil Matěj Kolda. Přihrávku si připsal David Kolář. Tato branka nás poněkud uspokojila a v čase 39.23 domácí z ojedinělé šance vsítili první gól a uzavřeli druhé dějství v poměru 1:2 v náš prospěch.

Do závěrečného dějství jsme šli s cílem co nejdříve vstřelit branku a tím se uklidnit pro zbytek zápasu. Jenže ve 43.minutě nás potkal šok v podobě vyrovnávací branky. Tato branka nás docela zaskočila, neboť domácí neměli žádnou vyloženou šanci.po této brance jsme stáhli sestavu na dvě pětky se snahou strhnout vítězství na svou stranu. Dál jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale v domácí svatyni čaroval Radek Sládek a skórovat se nám stále nedařilo. To se změnilo v čase 54.30 kdy podnikli rychlý výpad do domácí obrany David Kolář s Matějem Koldou a druhý jmenovaný konečně rozvlnil síťku za domácím brankářem. Běžela 59. minuta utkání a Patrik Škola se rozjel k velkému sólu přes celé hřiště a svůj výpad zakončil 4.gólem. To ještě nebylo vše, za dalších 30.sekund ho napodobil i Matěj Kolda a dal svoji 4.branku v utkání. Za bojovnost je třeba pochválit celé mužstvo. Nyní nás čeká volno až do 15.prosince kdy zajíždíme k poslednímu utkání základní části do Plzně.

TJ DDM ROKYCANY  –  HC STRAKONICE 2 : 5 (0:0,1:2,1:3)

Branky: Kolda 4x, Škola

Asistence: Kolář 2x, Had

Vyloučení : 3:0    (Využití 0:2)