V dalším kole ligy starších žáků nás los poslal do Klatov. Ze zdravotních důvodů nám chybělo 6 hráčů a tak nám museli vypomoci kamarádi z osmé třídy. Konečně nám vyšel začátek utkání a na konci 2. minuty jsme vedli 2:0, když se nejprve prosadil David Kolář po přihrávce Matěje Koldy. Hned po této brance zakončil svůj samostatný únik Petr Vaněček druhou brankou. V 10. minutě se prosadil Patrik Škola tvrdou ranou od modré čáry a bylo to 3:0 v náš prospěch. Po této brance přišlo uspokojení v našich řadách a soupeř nás potrestal ve 13. minutě gólem a snížil na 1:3. To domácí borce nakoplo a dál se tlačili před naší branku. Měl několik dobrých příležitostí, ale všechny jsme přečkali bez úhony. Jenže v 17. minutě jsme se dopustili fatální chyby v obraném pásmu a domácí dali svůj druhý gól a uzavřeli třetinu při skóre 2:3.

Druhá třetina začala trochu opatrněji než ta první. Hra se odbývala převážně ve středním pásmu a ani jedno mužstvo si nevypracovalo žádnou vážnější šanci. Na další branku se čekalo až do 27. minuty. K naší smůle se prosadil soupeř a vyrovnal na 3:3. Tento stav vydržel pouhých 30. sekund než se poprvé prosadil Matěj Kolda a strhl opět vedení na naší stranu. Hned o minutu později v našich řadách propukla velká radost, když se znova trefil do černého Matěj Kolda a odskočili jsme na dvou brankový rozdíl. V čase 38.50 nám rozhodčí neuznali gól po předchozí přihrávce rukou. To nás však nerozhodilo, protože v čase 39.20 se po druhé v utkání trefil i David Kolář a uzavřel účet druhé třetiny.

Do závěrečné periody jsme šli s cílem neudělat zbytečnou chybu, která by nás stála snížení našeho nadějného vedení. Bránit naše obrané pásmo se nám celkem dařilo a domácí se do žádné vážnější šance nedostávali. V čase 46.20 Venda Svach zachytil domácí rozehrávku a pelášil na domácího golmana a své sólo v pohodě zakončil 7 gólem. Domácí po této brance věděli, že už to budou mít těžké, přesto ještě v 51. minutě skórovali po čtvrté. Zbytek utkání už se dohrál bez větších šancí na obou stranách. Po dvou předchozích porážkách jsme se radovali ze zaslouženého vítězství.

HC KLATOVY  –  HC STRAKON ICE   4:7 (2:3,1:3,1:1)

Branky: Kolář 2x, Kolda 2x, Vaněček P, Škola, Svach

Asistence: Vokoun, Kolda, Škola

Vyloučení: 1: 1   (využití 0:1)

Sestava HC Strakonice: Kratochvíl, Hradský, Vítovec, Vokoun, Gabauer, Kolařík, Vaněček F, Andrle, Janoch,Vaněček P., Svach, Měchura, Škola, Had, Kolda, Kolář