Po týdenní přestávce jsme na domácím ledě přivítali Indiány z Plzně. Začátek utkání se nám docela vydařil, když ve 4. minutě vypálil od modré čáry Patrik Škola a jeden z hostujících hráčů puk tečoval a ten skončil za překvapeným hostujícím brankářem. Naše radost trvala pouze do 7. minuty, kdy se trefil do černého Petr Balín a vyrovnal. Soupeř pak měl puk častěji na svých hokejkách a bylo jen otázkou času, kdy vsítí vedoucí gól. Když už se zdálo že třetina skončí nerozhodným výsledkem, tak jsme zaspali posledních 20 sekund a Indiáni udeřili podruhé. Úspěšným střelcem byl Marek Pechr.

Po přestávce jsme se snažili o vyrovnání a to se nám také podařilo ve 26. minutě, kdy rozvlnil síť za hostujícím golmanem Matěj Kolda. Jenže hned za 5. minut se trefil opět Marek Pechr a strhl vedení na stranu soupeře. V těchto chvílích se projevila větší herní vyspělost hokejistů z Plzně a naši kluci nestíhali v bruslení ani v práci s kotoučem. Výsledkem byli další tři branky v naší síti a bylo po zápase. Na konci druhé třetiny svítilo na ukazateli skóre 2:6.

Do závěrečné části jsme vstoupili s cílem se pokusit vstřelit nějakou branku, jenže hned v první minutě soupeř přidal 7 zásah do naší sítě. Indiáni byli u  každého kotouče dříve a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Ve 48. a 53. minutě znovu zasáhli terč v podobě naší branky a stav byl rázem 9:2 v jejich prospěch. V těchto chvílích jsme hostujícího golmana vůbec neohrozili a ten se začal v bráně trochu nudit. Probral ho až Matěj Kolda a zavěsil svou druhou trefu v utkání. Doufali jsme, že nám soupeř nedá potupnou desítku, ten však neměl pochopení a v čase 56.44 stanovil konečný stav utkání na 10:3 ve svůj prospěch. Nutno dodat, že to byl výsledek zasloužený. U kluků nám chyběla větší bojovnost a nasazení. Po předešlých výkonech jsme opět padli na dno a kluci by se měli nad sebou zamyslet, jestli dali do zápasu všechno.

Branky: Kolda 2x, Škola

Asistence: Škola 2x

Sestava HC Strakonice:Kratochvíl, Vítovec, Bubík, Gabauer O, Janoch, Gabauer V, Svach, Řehoř, Andrle, Hollar, Vokoun, Vaněček P, Vaněček F, Škola, Kolda, Kolařík

Vyloučení: 4:3  (využití:0:2)

Rozhodčí: Častoral V., Mašek P.