25.10.2013 sehráli junioři další utkání v Berouně. V první třetině se na utkání nedalo vůbec dívat, slušně řečeno, hokej plakal. Zápasy naší Farmy, kde hrají hráči o generace starší, mají rychlost F-1. Po vstřelení první branky jsme přestali bruslit a přizpůsobili se hře soupeře. Tomu jsme darovali dostatek prostoru a náhle byl stav 2:1 pro domácí. Hra z naší strany nebyla vůbec o bruslení a důrazu. Ke konci třetiny se naskytla šance k vyrovnání díky trestnému střílení, ale to se nepodařilo proměnit. Na začátku druhé třetiny soupeř zvýšil na 3:1 a to již trenéři přistoupili ke stažení hry na 10 hráčů. V ten okamžik se hra mužstva naprosto změnila a my stav vyrovnali. Třetí dějství bylo v naší režii a stav se navýšil až na tří brankový rozdíl. Toto utkání bylo koncertem Davida Rudy, který zatížil konto soupeře všemi zásahy. Jeho střelecký účet mohl být o mnoho vyšší, kdyby proměnil trestné střílení a další samostatné akce.

HC Berounští Medvědi – HC Strakonice 3:6  /2:1/1:2/0:3/ Branky:6 x Ruda

Asistence: 3 x Bazgier, Srb, Gross

Sestava: Havelec, Štrobl, Hrubý, Srb, Gross, Kordík, Fedor, Bazgier, Řezník, Křenek, Rajtmajer, Papež, Ruda, Vavřík

27.10.2013 před zápasovou přestávkou na náš led zavítali hráči HC Krkonoše. První třetina byla z naší strany opět velmi špatně sehraná a my byli rádi, že soupeř využil pouze jednu nabídnutých možností. Do druhé třetiny jsme vstoupili o poznání lépe a vyrovnali hru. Začalo se dařit v osobních soubojích, z toho vyplynulo několik nedovolených zákroků soupeře. Nám se podařilo využít dvě z nich, ale jednu regulérní branku nám z neznámého důvodu hlavní arbitr neuznal. Po spoustě nedovolených zákroků na konci druhé třetiny byl vznesen dotaz kapitánem mužstva, který se v té době účastnil hry, ohledně posuzování zákroků. K překvapení všech toto bylo oceněno deseti minutovým osobním trestem za nesportovní chování. Ve třetí třetině jsme hráli pouze na tři obránce a po stejných chybách inkasovali na dvoubrankový rozdíl. V jedenácté minutě po velmi tvrdém zákroku obdržel hráč hostí pětiminutový trest. Snaha o snížení byla velká, ale vše končilo na dobře fungující obraně hostí a strážci branky. Při dalším oslabení soupeře sáhli trenéři ke hře bez brankáře, ve které se podařilo snížit, ale na další zvrat nezbylo sil.

HC Strakonice – HC Krkonoše 2:3  /0:1/1:0/1:2/ Branky:Schovánek, Srb

Asistence: Bazgier, Gross

Sestava: Havelec, Štrobl, Schovánek, Srb, Gross, Kordík, Fedor, Bazgier, Křenek, Rajtmajer, Papež, Ruda, Vavřík

Ve skvělé formě oba zápasy odchytal David Havelec, v útočné fázi vynikali šesti brankový střelec David Ruda a Michal Bazgier. Kaňkou na víkendu je po nedělním utkání vážný úraz nohy Lukáše Řezníka a zranění Jana Vavříka. Tímto se začíná dostávat náš tým do vážné existenční situace. Ještě za zmínku stojí výkon arbitra při domácím utkání. Pokud by se zápasy řídily všude takto, nemá cenu hokej hrát.