Očekávané derby s tradičním rivalem Strakonic Vimperkem  začalo ve velmi rychlém tempu a už ve druhé a třetí minutě střílel nebezpečně z křídla Richard Kepl. V 5. minutě se po hezké kombinaci prvního útoku při přesilovce domácích dostal do vyložené šance Černý, ale jeho střela skončila v lapačce Podskalského. V 9. minutě se uvolnil ve třetině hostí na křídle Kepl, ideálně předložil před branku najíždějícímu Majorovi a ten překonal k tyči Podskalského na 1:0. O minutu později s chutí hrající Kepl vyjel z rohu před brankáře hostí ale ten střelu vyrazil a další střela stejného hráče šla těsně vedle tyče. Další šanci domácích měl při přesilovce ve 13. minutě Čadek, který vyhrál souboj před brankou hostí  ale těsně minul a vzápětí 2x střílel nebezpečně od modré Hřebíček. Vzápětí ale ujeli do breku v přečíslení dva na jednoho Vimperští hráči a Špiler chytil nebezpečnou střelu Haila. V 17. minutě  dostal před branku nahrávku od Černého Pangrác  a zadovkou se pokusil překvapit Podskalského který byl pozorný.

Rychlé a bojovné utkání pokračovalo i ve druhé třetině. Ve 25. minutě hráli hosté přesilovku a po pěkné kombinaci podržel domácí Špiler, který vytáhl výborný zákrok proti střele Sittera. O minutu později dostal přesnou přihrávku od obrany do brejku Martin Pangrác, vytáhl Podskalského z branky a předložil nezištně před prázdnou branku Hrubému, který zvýšil na 2:0 pro domácí. Domácí se dostávali do stále většího tlaku a předváděli velice pohledné akce. Ve 30. minutě Major tečoval těsně vedle horní tyče přihrávku Boušky před branku. Ve 33. minutě hráli domácí přesilovku, na odražený puk si najel na kruhy Hřebíček a tvrdou ranou k tyči prostřelil Podskalského na 3:0. O minutu později oplatil gólovou nahrávku  Marek Hrubý přesnou přihrávkou před brankou Pangrácovi, který si  stahovačkou položil Podskalského a zvýšil na 4:0 pro domácí. Ve 34. minutě se dostal do šance hostující Paule, ale nebezpečná střela skončila ve Špilerově lapačce. Ve 35. minutě výborně hrající Pangrác obral hostujícího obránce o puk, ale  Podskalský byl pozorný. Ve 38. minutě z ojedinělého útoku hostí zahrozil Hail,ale Špiler byl opět pozorný a předvedl výborný zákrok.

Ve třetí třetině hráli domácí přesilovku a Jan Čadek po přihrávce Boušky trefil z otočky tyč. Ve 44. minutě se uvolnil na modré Milan Řehoř a střelou z kruhů trefil pravý horní roh Podskalského branky. O minutu později stejný hráč jen těsně minul hostující branku. Ve 49. minutě Špiler nejprve vyrazil  střelu Vimperského Kouby a z protiútoku projel do obrany hostí Ondrejec, našel před brankou Pangráce, který nad lapačku Podskalského zvýšil na 6:0. Ještě ve stejné minutě  se uvolnil  ve třetině hostí Kepl a ideálně nahrál do střelecké pozice Radkovi Bouškovi, který trefil střídajícímu Pixovi puk pod  horní tyč na 7:0. V poslední desetiminutovce utkání si poradil v 54 a v 55. minutě Pixa se střelami Kováře a Řehoře od modré a nebezpečnou střelou Černého v 57. minutě. Poslední šanci utkání měl o minutu později Vimperský Předota ale Roman Špiler udržel čisté konto utkání. Domácí diváci o víkendu viděli velice kvalitní utkání s dobrou hrou a střelbou domácího týmu. V příštím utkání zajíždějí v neděli HC Strakonice do Milevska na utkání s Božeticemi.

HC Strakonice – HC Vimperk  7:0 (1:0,3:0,3:0)

Diváků:  500

Sestava Strakonic: Špiler – Hrubý, Ondrejec, Hřebíček, Všetečka, Kovář, Řehoř, Škoda – Pangrác, Růžička, Černý, Čadek, Bouška, Kepl, Kadlec, Major, Binder, Andrle, Kurečka. Připraven byl náhradní brankář Myslivec.

Sestava Vimperku: Podskalský (49. Pixa) – Ženíšek, Lang, Pešl st., Sitter, Horejš, Gabauer, Předota, Vinš, Plouhar, Pešl ml., Slabý, Myslík, Paule, Kouba, Hail, Vávra, Voldřich.