Domácí vstoupili do utkání náporem a hned v 1. minutě  se dostali do vedení Žákovským, který natřikrát dopravil puk do Špilerovi sítě.

V 6. minutě při přesilovce domácích ujel hostující Černý, jeho střela se odrazila od polstrování uvnitř branky u tyče domácí branky, ale rozhodčí branku neviděli a také neuznali. V 9. minutě hráli domácí přesilovku pět proti třem a  Stoklásek po kombinaci překonal Špilera přesnou střelou k tyči na 2:0. V polovině první třetiny postupně získali převahu hosté, lépe bruslili a dostávali se do šancí.  Nejprve Pangrác  sám před domácím Dvořákem trefil jeho lapačku a o minutu později při závaru před domácí brankou 2x Kopecký ve velké šanci trefil pouze hruď Dvořáka. V předposlední minutě první třetiny hráli hosté přesilovku a Major tečoval střelu Kováře do pravé tyče Dvořákovy branky. Ve druhé třetině měli hosté od počátku více ze hry. Nejprve ve 23. minutě Hrubý projel hřištěm a těsně minul z kruhů tyč domácí branky a o minutu později Hřebíček střelou od modré vymetl pravý horní roh Dvořákovy branky a snížil na 2:1. Vzápětí byl ve velké šanci Ondrejec, ale Dvořák jeho střelu po vyjetí z rohu kryl.  Domácí šťastně zvýšili na 3:1, když z ojedinělého útoku nahozený puk ze strany od mantinelu  tečoval před Špilerem domácí Hraňo a tomu puk propadl  do branky na 3:1.  Hosté snížili na 3:2 ve 33. minutě Keplem, který se uvolnil ve třetině a nad vyrážečkou Dvořáka trefil pravý horní roh jeho branky. Vyrovnání přišlo při přesilovce hostí, kdy Černý ve 38. minutě projel celým hřištěm a blafákem překonal Dvořáka na 3:3. Těsně před koncem druhé třetiny uvolnil Kepl za modrou čarou Bicana a ten v samostatném nájezdu Dvořáka nepřekonal.

Na počátku třetí třetiny hráli hosté přesilovku a Hřebíček tvrdou střelou nad ledem od modré k tyči vstřelil čtvrtou branku hostí a poslal je do zaslouženého vedení 3:4. Hosté měli velkou převahu a domácí se dostávali  do jejich třetiny ojediněle.  Ve 44. minutě ale vyloučil  nepřesný rozhodčí Němec hostům za běžné zákroky dva hráče a domácí při přesilovce  pět proti třem vyrovnali Vildem na 4:4. Ve 47. minutě hráli domácí další přesilovku, při které hostující Bláha uvolnil na polovině hřiště Černého a ten sám v nájezdu blafákem Dvořáka nepřekonal. Vyložených šancí na straně hostí přibývalo. V 52.minutě byl znovu před Dvořákem sám v šanci Černý a vzápětí Bláha, ale domácí brankář předvedl výborné zákroky a domácí podržel. V 54. minutě,  si najel před branku hostí Kovář na nahrávku Bláhy od mantinelu za brankou,  ale tvrdou ranou minul v další vyložené šanci odkrytou Dvořákovu branku. V 56. minutě chtěl dorazit puk do domácí branky po vyražené střele brankářem Binder, domácí obránce  ho stáhl a rozhodčí při vzniklé strkanici vyřešil  situaci tak, že poslal na každé straně po dvou hráčích do kabin do konce utkání včetně Bindera.  Velký tlak hostí domácí přežili a v poslední minutě nahodil puk při přehlédnutém metrovém ofsajdu domácích z rohu kluziště před branku hostí Hák a ten se smolně odrazil od chrániče jednoho z hostujících obránců do Špilerovy branky a domácí tak šťastně vstřelili rozhodující branku na 5:4. Rozhodujícím momentem utkání ale byl především výborný výkon domácího brankáře Dvořáka a neproměněné vyložené šance hostí.

V dalším utkání přivítají HC Strakonice o Strakonické pouti v sobotu od 17.00 hodin Na Křemelce ve velkém  derby utkání HC Vimperk.

Sp. Soběslav – HC Strakonice 5:4 (2:0,1:3,2:1)

Sestava Sp. Soběslav: Dvořák, Snášel, Vopava, Sládek, Karpíšek, Jansa, Hastrman, Prokůpek, Žákovský, Bruner, Hraňo, Stoklásek, Vild, Máca, Smrž, Hák, Zajíc, Kučera

Sestava HC Strakonice: Špiler Myslivec, Hrubý , Ondrejec, Hřebíček, Všetečka, Řehoř, Kovář, Procházka, Pangrác, Černý, Bláha, Kepl, Čadek, Bican, Kadlec, Major, Binder, Andrle, Kopecký

Branky Sp. Soběslav: Žákovský, Stoklásek, Hraňo, Vild, Hák

Asistence Sp. Soběslav: 2x Bruner, Žákovský, Vild, 1x Stoklásek, Sládek

Branky HC Strakonice: 2x Hřebíček, Kepl, Černý

Asistence HC Strakonice: 2x Čadek, Bláha, Ondrejec

Přesilovky: 2:2