V sobotu 21.09.2013 jsme na domácím ledě přivítali HC Příbram. Ve chvíli kdy soupeř nastupoval na rozbruslení, museli jsme se jen smát. Bohužel byl viditelný věkový rozdíl, síla a postava hráčů. V uvedenou chvíli jsme však netušili, co nás čeká.

Prvních dvacet minut jsme drželi tempo a dostali jsme se i do několika šancí. Od začátku hrál soupeř tvrdě a důsledně, tudíž překonat soupeřova brankáře se nám nepodařilo. I přes velkou převahu soupeře jsme první třetinu inkasovali pouze dvě branky a do kabiny odcházeli s tím, že musíme přidat.

Bohužel ani druhá třetina neproběhla dle našich cílů a představ. Naopak, síly nám ubývaly, nevytvořili jsme si žádnou pěknou akci a nevyužili ani přesilovou hru. Vypadalo to, jakoby jsme se soupeře zalekli a jen mu uhýbali a nechali jej hrát. Aby toho nebylo málo, tak se nám v druhé polovině třetiny zranil Vojta Gabauer, což tým oslabilo. Nastoupili jsme v deseti a zápas dohrávali v devíti. Druhých dvacet minut jsme inkasovali dalších pět branek. Bohužel za zády soupeře se žádný puk nedostal a tak na časomíře svítil výsledek 0:7.

Do poslední části zápasu jsme vstoupili skvěle, vypadalo to, jakoby se kluci kousli a vyrazili do boje. Sehráli krásnou akci hned v první minutě a po nahrávce Tomáše Hollara překonal hostujícího nejvyššího beka a brankáře Lukáš Vokoun. Bohužel naše naděje umřela hned poté, co jsme inkasovali další branky. Soupeř si s námi dělal opravdu, co chtěl. Nekladli jsme téměř žádný odpor a vůbec nepředvedli ten pěkný hokej, jaký umíme. Třetí třetina skončila opět vítězně pro soupeře 1:4.

Je opravdu těžké postavit se soupeři, který váží a měří o polovinu více než my!!! No…nezbývá, než na tento zápas rychle zapomenout a v dalších zápasech ukázat co v nás je. Další zápas sehrajeme na ledě soupeře již tento víkend 28.09.2013 v Třemošné a v neděli 29.09.2013 v 15:30 bychom vás rádi pozvali na domácí utkání proti HC Klatovy.

HC STRAKONICE  –  HC PŘÍBRAM   1:11 (0:2,0:5,1:4)

Branky: Vokoun

Asistence: Hollar

Sestava HC Strakonice: Kratochvíl, Gabauer O., Gabauer V., Vítovec, Bubík, Řehoř, Hollar, Vokoun, Andrle, Kouba, Vaněček P.

Nejlepší hráč utkání: Vokoun Lukáš