K poslední generálce před startem nového soutěžního ročníku nastoupili strakoničtí hokejisté na domácím ledě proti HC Vimperk.

K první velké šanci utkání se dostali hosté Lang a Paule, při přečíslení dva na jednoho Jiří Lang netrefil branku. V 5. minutě útočník Andrle dobruslil vyhozený kotouč strakonickou obranou a rozzvonil spojnici vimperské branky. O tři minuty později Richard Kepl kombinoval za brankou s Martinem Pangráce, který si poté najel před branku, po Keplovo přihrávce střílel z první a vimperský golman Podskalský ukryl střelu do lapačky. Hosté se výrazněji prosadili v útočném pásmu až v polovině první třetiny, David Vinš společně s Břetislavem Králem donutili strakonickou obranu k nedovolenému bránění. V následné přesilové hře se poprvé měnilo skóre, Ladislav Paule z mezikruží poslal svůj tým do vedení po přihrávce Karla Slabého. Domácí hokejisté dokázali odpovědět ve 14. minutě, obránci hostí propadli hluboko v útočném pásmu, čehož využili Martin Pangrác s Richardem Keplem. Richard Kepl střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 15. minutě při  vlastním oslabení ujel všem strakonický rychlík Binder, jeho pokus bohužel podskalský vyrazil. O chvíli byl v akci opět Binder tentokrát s Milanem Bláhou přečíslili vimperskou obranu a Bláhovo střela skončila na vyrážečce Podskalského. Dokonale sehrané oslabení zakončila dvojice Černý – Pangrác, Po úniku a vyražené střele Černého dorážel do odkryté klece Pangrác 2:1. V 17. minutě mohl Jan Čadek vyslat do úniku Bicana, při tom byl faulován a při signalizované výhodě, Jakub Bican prokličkoval obranou a u druhé tyče našel volného Kopeckého, ten díky dalšímu faulu minul přihrávku. Strakonickým se naskytla výhoda přesilové hry 5 na 3 celé dvě minuty.  Vimperská bránicí trojice strávila v obranném pásmu skoro celé dvě minuty a domácímu talku se ubránila. V čase 19.12 využil vimperský Vinš chybné strakonické rozehrávky, když mu domácí obrana přihrála přímo před Špilerovu klec, střelou pod horní tyč vyrovnal na 2:2. Domácí svého soupeře přestříleli v první části 13:8.

Druhou třetinu začali hosté opět velkou šancí. Slabý s Langem jeli v přečíslení na obránce Kováře, Langovi naštěstí pro domácí v zakončení sjel kotouč z hole. Domácí se dostali do vedení ve 23. minutě, Richard Kepl krásnou přihrávkou poslal Černého do úniku, ten kličkou do bekhendu zvýšil na 3:2. Od této branky uteklo 21 vteřin a bylo vyrovnáno. Ihned po buly se hosté dostali do útočného pásma, Jaroslav Vávra tvrdou ranou od modré trefil přesně na 3:3. O dvě minuty později se opět měnilo skóre, Martin Pangrác se z rohu útočného pásma prokličkoval až před Podskalského a našel mezírku mezi betonem a tyčkou jeho branky, 4:3. Ihned po vhazování ujel vimperské obraně Černý, v zakončení byl Gabauerem faulován a sudí nařídil samostatný nájezd. Milan Černý si druhou šanci na skórování nevyužil a tak se skore neměnilo. Ve 32. minutě ve středním pásmu vystihl vimperskou rozehrávku Kepl, dokázal se protlačit až před branku, ale jeho bekhendová střela se neujala, ale dokázal pro svůj tým získat přesilovou hru. V níž domácí párkrát prověřili pozornost Podskalského, ale hlavně na jejímž konci zapomněli na vyloučeného Pešla, který se vrátil do hry a mohl jet rovnou sám na Špilera, svou kličkou naštěstí pro domácí netrefil branku. Ve 37. minutě strakonická obrana zapomněla na Vinše a Vávru na modré čáře, David Vinš se tak dostal do velké příležitosti k vyrovnání, při svém zakončení byl faulován Všetečkou a sudí po druhé v utkání nařídil trestné střílení, tentokrát pro hosty. K nájezdu se postavil sám faulovaný Vinš, jehož střela skončila na Špilerovo hrudi. V závěru druhé části měli domácí výhody přesilové hry 5 na 3 v délce 35 vteřin po vyloučení Kouby a Vávry. V prostřední části hry byli aktivnější domácí střelecky 10:3.

Třetí třetinu domácí zahajovali výhodou přesilové hry, ve které se nedokázali pořádně udržet v útočném pásmu. Ve 45. minutě vimperský Kouba využil špatného střídání domácí a poté co obešel Ondrejce, tak mu v cestě za vyrovnáním stál jen Špiler, Koba byl v zakončení Ondrejcem faulován a opět bylo nařízeno trestné střílení, které opět Špiler dokázal zlikvidovat. O minutu později v útočném pásmu z poza branky vybruslil Bláha a střelou z otočky zvýšil na 5:3. Po 40 vteřinách se opět měnilo skóre Slabý si s Paulem vyměnil kotouč na modré čáře a Pauleho střela s pomocí brankové konstrukce skončila za Špilerem, 5:4. V 53. minutě Ervín Binder prošel přes tři vimperské hráče a u druhé tyčky hledal Andrleho, který měl před sebou prázdnou branku a bekhendem netrefil. V 59. minutě opět stejná dvojice, tentokrát Andrle přihrával a Binder měl před sebou prázdnou branku a stejně jako v předchozím případě, puk netrefil branku. V čase 59.17 při dalším vimperském přečíslení zdramatizoval utkání David Vinš, po přihrávce Pauleho bekhendem překonal ležícího Špilera a srovnal na 5:5. Střely na branku ve třetí třetině 11:10

Po nerozhodném stavu po 60ti minutách se dohodly obě strany, že vítěze určí samostatné nájezdy. V první třech sériích za domácí se dokázal prosadit Bláha a za hosty Voldřich. O vítězi rozhodla až desátá série, ve které se trefil domácí Jakub Kopecký, který vylákal svou kličkou Podskalského z branky a kotouč zavezl do prázdné branky, vimperský Lang na jeho branku nedokázal odpovědět a tak domácí mohli slavit výhru 6:5sn. V dlouhé sérii samostatných nájezdů neuspěli za domácí: Kepl 2x, Pangrác, Binder, Hrubý, Bláha, Procházka, Hřebíček a za hosty: Paule, Slabý, Voldřich, Vávra 2x, Vinš, Sitter, Kouba, Lang.

HC Strakonice – HC Vimperk

Domácí: Špiler, Myslivec – Hrubý, Řehoř, Hřebíček, Procházka, Ondrejec, Kovář, Všetečka – Pangrác, Kepl, Černý, Čadek, Kopecký, Bican, Bláha, Binder, Andrle

Branky: Kepl, Pangrác 2x, Černý, Bláha, Kopecký

Asistence: Kepl 2x, Černý 2x, Pangrác

Hosté: Podskalský, Pixa – Lang, Sitter Jiří, Pešl, gebauer, Předota, Vinš, Sitter Radek, Pešl Vladimír Ml., Plouhar, Slabý, Myslík, Kouba, Paule, Král, Vávra, Voldřich

Branky: Paule 2x, Vinš 2x, Vávra

Asistence: Slabý 2x, Vinš, Lang, Kouba, Paule