V druhém přípravném utkání před zahájením sezóny se utkaly v úterý HC Strakonice

V Klatovech s domácími hokejisty, kteří byli v minulé sezóně velmi úspěšní v západní skupině 2. ligy, kde obsadili 3. místo.

Domácí začali tlakem a už ve 3. minutě po vyhraném buly prověřil pozornost Myslivce střelou Švagr. V 5. minutě strakonický Růžička vyvezl po levé straně puk a jeho přesnou přihrávku před branku proměnil Černý v gól a hosté vedli 0:1.

O dvě minuty později kombinovali domácí v třetině hostů a střely Pousky a Bernada

Myslivec kryl. V 9. minutě Klatovy šťastně vyrovnaly, když střelu Švagra ze strany Myslivec vyrazil do vedle branky stojícího Hřebíčka, od něj puk putoval zpět do brankáře a skončil v brance na 1:1. V 11. minutě Myslivec vyrazil vyrážečkou umístěnou střelu domácího Bernada po vyjetí z rohu v počínající přesilovce při vyloučení Hřebíčka. Ten ale byl autorem druhé branky hostů, když dostal ihned po  naskočení do hry z trestné lavice ideální nahrávku do jízdy od Grosse a překonal Rükla v domácí brance na 1:2. Výborná akce Strakonických mladíků!

Ve 14. minutě hráli domácí další přesilovku a vytvořili si velký tlak  ale se střelami Pousky, Pacandy a Kulhánka od modré si Myslivec poradil. Sporná situace nastala v 17. minutě, kdy výborně při protiútoku zakombinoval první útok hostí a Martin Pangrác střelou o horní tyčku překonal Rükla, ale rozhodčí k překvapení hostí pro údajný faul Růžičky branku neuznal. V poslední minutě se protáhl kolem mantinelu před Myslivce Zeman, ale ten jeho bekhendovou střelu chytil.

Hned ve 20 vteřině druhé třetiny domácí vyrovnali, když se puk při rozehrávce obránců hostí smolně odrazil od brusle přímo do jízdy domácímu Maxovi a ten vymetl pravý horní roh Myslivcovi branky na 2:2.

Domácí od počátku druhé třetiny přidali na tempu, výborně bruslili a ve 22. minutě Vondryska jen těsně minul pravou tyčku  a o minutu později Kocmanovu střelu kryl Myslivec.

Hosté ohrozili branku domácích až ve 26. minutě, kdy si na Bláhovu přihrávku sjel mezi kruhy Kloud, pohotově vystřelil, ale těsně minul branku.

V polovině utkání hráli opakovaně domácí přesilovky, které pozorně bránící hosté ubránili, přestože domácí vyslali na Myslivcovu branku několik nebezpečných střel. Zvláště umístěné střely Pousky a Straky ve 29. a 31. minutě výborně zlikvidoval hostující gólman. Ve 36. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ve které po pěkné kombinaci Zeman trefil pravý horní roh Myslivcovi branky a domácí vedli 3:2.

Hosté měli možnost vyrovnat stav ve 39. minutě, kdy po kombinaci ve třetině domácích se dostal do vyložené šance před brankou Tomáš Růžička,  jenže při střele zlomil hůl.

Na počátku třetí třetiny hráli přesilovku hosté, mezi obránce najel Bláha, jeho střelu k tyči kryl Rükl. Ve 44. minutě v ještě probíhající přesilovce hostí, po spolupráci s Černým a Růžičkou se Martin Pangrác prosadil a střelou pod vyrážečku domácího golmana vyrovnal na 3:3. O minutu později Bláha šikovně prostrčil puk mezi  domácími beky na Bindera a ten jen těsně minul v nájezdu z křídla horní roh domácí branky.  Útoky se přelévaly na obě strany a ve 47. minutě kryl Myslivec tvrdou střelu Pitla od modré a vzápětí po vyhraném buly v třetině hostí pohotovou střelu Krcha.

Ve 49. minutě se protáhl Černý z křídla před domácí branku, přes hákování obránce zakončoval, ale Rükl odolal. Hned z protiútoku vyhrál domácí Maxa souboj u mantinelu za brankou, nahrál před branku volnému Pacandovi a ten prostřelil Myslivce na 4:3. V 52. minutě hráli domácí přesilovku, domácí hráč nedovoleně bránil před brankou Hřebíčka, což rozhodčí přehlédl a volný hráč Krch měl tak dost prostoru k překonání Myslivce střelou k tyči na 5:3.

Rozhodčí byli přísnější na hostující hráče, ačkoliv nedovolené zákroky byli na obou stranách. V 55. minutě při dalším vyloučení hostí domácí Pitel po kombinaci s Rajalem a Zemanem prostřelil Myslivce a domácí vedli 6:3. Poté vyloučili rozhodčí hostím ještě dva hráče a při přesilovce pět proti třem v 59. minutě se trefil mezi betony Myslivce od modré Zeman a upravil konečný výsledek na 7:3 pro domácí.

Hosté podali proti kvalitnímu celku domácích bojovný výkon. O výsledku utkání  především rozhodla vyloučení hostí v závěrečné desetiminutovce a využité přesilovky domácím týmem. Další utkání sehrají HC Strakonice v pátek, kdy budou mít od 18.00 hodin Na Křemelce dalšího výborného soupeře, druholigové HC Milevsko.

HC Klatovy – HC Strakonice 7:3 (1:2,2:0,4:1)

Sestava HC Klatovy: Rükl, Smejkal, Linhart, Straka, Blumentrit, Zeman, Hucl,