1.2.2013 zajížděli junioři ve značně oslabené sestavě do Žďáru nad Sázavou. Zde po předvedeném solidním výkonu utrpěli porážku.

Žďár nad Sázavou – Strakonice 4:0 1:0/1:0/2:0/

Sestava: Havelec, Doubek, Andrle, Kurečka, Fedor, Mála, Kordík, Hrubý, Srb, Topinka, Rajtmajer, Mikeš, Škoda, Bazgier

3.2.2013 zajížděli v podobném složení k utkání s favoritem soutěže do Hradce Králové. Již první třetina se nesla v jasné převaze domácích a stav 2:0 byl jen předzvěstí nejhoršího očekávání. Vše se naplnilo ve zbývajících třetinách, kdy největší výkony na ledě předváděli oba brankáři a nebýt jich, byl by stav ještě horší. V tomto utkání nebyl nikdo, kdo by zvedl hlavu a snažil se se stavem něco udělat. Doufejme, že se na všech podepsala pouze zápasová únava.

Hradec Králové – Strakonice 18:0 /2:0/7:0/9:0/

Sestava: Doubek, Havelec, Kurečka, Srb, Hrubý, Fedor, Křenek, Rajtmajer, Bazgier, Gross, Topinka, Mála, Kordík