Nepovedeným utkání zakončili strakoničtí hokejisté na svém ledě základní část krajskéligy 2012/2013. V poslední kole hostili soupeře TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, kteří byli do té doby na 4. pozici v tabulce hned o bod za domácími hokejisty. Lokomotiva začala utkání aktivněji a zasko čila domácí celek, z úvodního tlaku hostí se domácí dostali až ve 3. minutě, když Jan Čadek s Jakubem Majorem ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Čadkovo zakončení skončilo jen n a boční síti. V následující protiakci Martin Čáp z Veselí přejel modrou čáru a nenápadnou střelu zápěstím uklidil do sítě, s velkým štěstím pro hosty, když si brankář Špiler střelu srazil sám vyrážečkou. O chvíli na to Janda s Klimešem zamotali hlavu domácímu Špilerovi, ten všechny jejich dorážky dokázal vyrazit. V 5. minutě prokličkoval až před brankáře Dvořáka strakonický Kamil Šťastný, jenž byl v zakončení hákován a domácím se naskytla výhoda přesilové hry, která se domácím bohužel nepovedla, těžko se dostávali do útočného pásma, jen na jejím konci rychlou kombinaci s Václavem Samkem, do Dvořákovo betonu,  zakončoval Šťastný. V 7. minutě po buly ve středním pásmu se strakonické obraně skryl Mikeska, kterého našel Chlaň a Mikeska mohl jet sám na Špilera, ten jeho první zakončení kryl, jenže než stihl kotouč ukrýt, tak Josef Mikeska dorážel na 0:2. O chvíli na to opět Josef Mikeska po chybě Marka Klouda v útočném pásmu ujel do brejku, tentokrát jeho kličku do bekhendu Špiler vychytal.  Ve 14. minutě po přechodu do útočného pásma Veselí si mezi kruhy vyměnili kotouč Sekera s Čápem, ten rychlou střelou pod víko zvýšil už na 0:3 pro hosty a vyhnal tak domácího golmana z branky, kterého vystřídal Jakub Myslivec. V poslední minutě první části projel Tomáš Růžička až před branku Veselí, kde Dvořáka kličkou vyhnal z branky, vracel mezi kruhy na najetého Milana Černého, ten nedokázal dostat kotouč do prázdné branky. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Filil Procházka za podražení a také Michal Procházka s Dušákem za vzájemnou potyčku.  Strakoničtí strávili většinu první části v útočném pásmu, ovšem těžkopádnou kombinací se jen těžko dostávali do střeleckých pozicí, zatímco hostům stačily tři rychlé útočné výpady k vedení 0:3 po první dvacetiminutovce.

Do druhé třetiny nastupovali hosté přesilovou hrou a na jejím konci se radovali z vedení už 0:4. Po střele od modré Kypta, v brankovišti dorážel kotouč do sítě Sekera. Ve druhé třetině mohli diváci v Knurr aréně vidět rychlou hru nahoru a dolu. Ve 45. minutě nejprve David Janda prošel přes obranu, jehož střelu Myslivec vyrazil do mezikruží, kde byl osamocený Jakub Drs, který naneštěstí pro domácí svou střelu promáchl. Poté na druhé straně Jan Kadlec dostal na přihrávku do jízdy na modré čáře, jenže jeho střela netrefila branku. Ve 47. minutě v přesilové hře hostí Jakub Drs v rohu útočného pásma nahrával před branku na Josefa Mikesku, jeho střelu z první Myslivec v leže vyrazil přímo na hůl Michaela Drse, který netrefil odkrytou strakonickou klec. V polovině druhé části Kamil Šťastný opět prokličkoval celou obranou až před brankáře Dvořáka, v zakončení naznačil střelu a počkal si na jeho pohyb, jenže své zakončení trefil přímo do Dvořákova ramene. Ve 33. minutě při přesilové hře domácích Václav Samek z rohu útočného pásma hledal najetého Šťastného, jehož střela z první skončila na betonech Dvořáka. Ve 34. minutě David Janda s Martinem Klimešem přečíslili domácí obranu a Klimešovi v zakončení zabránil jen faul Filipa Procházky. V následujícím oslabení ujel Richard Pitel a donutil Dvořáka k přerušení hry a na brankovišti přišlo k potyčce mezi ním a Chlaněm, který se ochotně skácel k zemi a následovalo vyloučení Pitla a pro hosty dlouhá přesilová hra 5 na 3. V oslabení ve 3 ujel Milan Řehoř oběma obráncům Veselí a donutil Dvořáka k zákroku. Strakoničtí dokázali dlouhé oslabení přečkat bez úhony a ve 38. minutě, nejaktivnější hráč domácích, Kamil Šťastný prošel do útočného pásma, natáhl na sebe obranu Veselí, přenechal najetému Samkovi a jeho Střela protáhla Dvořáka, z toho nastal v brankovišti zmatek a kotouč ve vzduchu skončil na brankové čáře, po chvíli váhání sudí nakonec  odpískal gól a Václav Samek snížil na 1:4. Ve 39. minutě při rozehrávce za strakonickou brankou dobře forčekovali útočníci Veselí a kotouč se odrazil před branku Jakuba Myslivce, kde si dávali přednost Filip Procházka s markem Hrubým, toho využil rychlý Michal Mikeska, jeho střelu stihl Myslivec vykrýt.

Do závěrečné části nastoupili lépe a aktivněji domácí, ve 42. minutě musel být golman Dvořák na pozoru, nejprve při útočné akci Majora s Čadkem a poté při přečíslení Růžičky a Pitla, vše dokázal brankář veselské Lokomotivy zlikvidovat. Strakoničtí svého soupeře přehrávali, ale těžko se dostávali ke střelám, složité kombinace často ztroskotaly na nepřesných přihrávkách. Ve 43. minutě prošel kolem mantinelu přes dva hráče Kamil Šťastný a s Janem Kadlecem přečíslili veselí 2 na 1, Kamil Šťastný nepřihrával a tvrdou ranou trefil Dvořáka.  Ve 48. minutě, hosté z Veselí se po delší době dostali do útočného pásma, z čehož plynulo vyloučení domácích. Kamil Šťastný výborně šetřil čas, ovšem ve středním pásmu ho o kotouč obral David Janda a ujel do brejku, jeho zakončení i dorážku vykryl Myslivec, který poté ještě schytal ránu do masky z hole Jandy, ten byl potrestán na 2 + 2 minuty. Bohužel dlouhá čtyřminutová přesilová hra byla v podání domácích hokejistů nepovedená, v útočném pásmu nestrávili skoro ani celou minutu a ještě se museli bránit útočným výpadům Veselí. V 58. minutě zachytil Marek Kloud na útočné modré čáře vyhození Lokomotivy, před brankou našel Václava Samka, ten se snažil bekhendovou střelou z otočky zakončit, Dvořák Střelu vyrazil a Samek mohl dorážet do odkryté klece, jenže kotouč zalehl Chlaň a pro domácí se tak naskytla v závěru utkání výhoda přesilové hry. V závěru utkání domácí odvolali brankáře a zkoušeli přesilovou hru 6 na 4, ve které mohli ještě inkasovat, když Martin Klimeš střelou přes celé hřiště trefil tyč.

Strakoničtí postupují do playoff nakonec ze 6. místa a ve čtvrtfinále se utkají s dnešním soupeřem. Vyřazovací boje začínají v pátek na ledě ve Veselí nad Lužnicí.

HC STRAKONICE – TJ LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Sestava HC Strakonice: Špiler, Myslivec – Procházka Filip, Procházka Michal, Hrubý, Kloud, Ondrejec, Řehoř, Pitel, Růžička, Černý, Samek, Šťastný, Kadlec, Major, Bouška, Čadek – dále byli připraveni Hodánek, Kouba, Kepl, Arnold a Hora

Branky (asistence):  37:27 Samek (Šťastný)

Sestava TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Dvořák (Studnař), Chlaň, Drs Michael, Schmied, Malecha, Míchal, Kypta, Sekera, Čáp, Mikeska, Liška, Dušák, Drs Jakub, Janda, Klimeš

Branky (asistence):  2:23 Čáp (Chlaň), 6:45 Mikeska (Chlaň), 13:10 Čáp (Sekera), 20:46 Sekera (Kypta, Janda)

Vyloučení: 7 – 11

Rozhodčí: Poskočil – Sýkora, Vondráček