První letošní zápas, který jsme sehráli na ledě soupeře, byl v sobotu 5. ledna 2013 v sousedním Písku. Již po několikáté jsme opět inkasovali v samém začátku první třetiny, tentokrát ve druhé minutě utkání jsme neuhlídali domácího kapitána, který vstřelil první písecký gól, ale tentokrát to kluky nerozhodilo a snažili se odpovědět stejným způsobem. Ale i přes slibné šance se jim gól dát nepodařilo a první třetinu vyhráli domácí 1:0. Druhá třetina začala velkým náporem našich hokejistů, bohužel výsledkem byla pouze nastřelená tyčka J. Bubíkem. V této chvíli se šance střídali na obou stranách, ale více se dařilo soupeři, který dokázal přidat druhý gól a navýšit své vedení. Kluci bojovali dál a výsledkem byla šance Š. Kouby, při které byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení, které se štěstím proměnil a snížil tak vedení domácích na jediný gól. Stav byl v této chvíli 2:1 pro Písek a vydržel až do konce druhé dvacetiminutovky. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou se kluci v kabině hecovali a bylo vidět, že chtějí s výsledkem něco udělat a neodejít s další porážkou. V poslední třetině se šance počítali pouze na naší straně a bylo jen otázkou času, kdy padne vyrovnávací gól. To se povedlo L. Vokounovi, který nejlépe zužitkoval velký tlak před soupeřovo brankou a dokázal tak vyrovnat na 2:2. Do konce utkání jsme ustáli několik přesilových her domácího týmu a v samém závěru jsme mohli dokonce vstřelit vítěznou branku, ale štěstí se od nás odvrátilo a výsledkem bylo pouze nastřelené břevno F. Vaněčka. Po závěrečném hvizdu se kluci radovali z dalšího získaného bodu. Pochvala patří celému týmu za bojovnost a obětavost.
IHC PÍSEK  –  HC STRAKONICE  2:2  ( 1:0, 1:1, 0:1)
Góly: Kouba, Vokoun
Sestava HC Strakonice: Pilc, Vaněček, Bubík, Svach, Vítovec, Andrle, Janoch, Kouba, Hrůša, Hollar, Vokoun, Řehoř, Nárovec