Strakoničtí hokejisté sehráli v Táboře naprosto nevydařený zápas, kdy se hráčům nedařilo téměř nic a domácí hráči naopak své šance uměli proměňovat a oproti hostům byli i velmi úspěšní v přesilovkách. Jako by měli Strakoničtí ještě v nohou únavu z pátečního derby s Radomyšlí, kterou nedokázali přes víkend ze sebe dostat. Oproti pátečnímu utkání chyběli z různých důvodů Samek, Škoda, Kepl, Řehoř, Hora a Kašpar. Hosté začali dobře a už v 1. minutě měl velkou šanci Pitel, ale přestřelil branku. Ve 3. minutě střílel těsně vedle Špilerovy branky domácí Kratochvíl. Ve 4. minutě při hře čtyř proti čtyřem měl šanci Kadlec po nahrávce Šťastného ale puk přerotoval brankáře i těsně branku. V 5. minutě hráli hosté přesilovku, jenže špatně. Po ztrátě puku v domácí třetině nechali hostující obránci za sebou domácího Hubáčka, který po přesné nahrávce Maříka překonal v brejku blafákem hostujícího Špilera na 1:0. V 9. minutě hráli přesilovku domácí a po pěkné kombinaci ve třetině hostí Mařík vymetl levou šibenici Špilerovy branky a zvýšil na 2:0. Hosté se snažili změnit stav utkání a měli mírnou převahu, jenže kombinovali ve třetině domácích příliš komplikovaně s minimální střelbou a domácí výborně bránili. Střely Pitla z kruhů a Procházky od modré v 16. minutě s jistotou chytil domácí Šelepa. Naopak ve 20. minutě chytil Špiler velkou šanci domácího Zaymla.

Ve druhé třetině se odehrávala zpočátku hra převážně ve středním pásmu. Ve 29. minutě hráli domácí přesilovku ale do šance se dostal hostující Bouška ale těsně minul domácí branku. Poté přišla nešťastná 30. minuta utkání, kdy při vyhazování puku ze třetiny zranil nechtěně Kouba holí domácího Zaymla a obdržel trest do konce utkání a domácí hráli 5-ti minutovou přesilovku. Tu dokázali využít a rozhodli utkání. Hned na počátku přesilovky ještě ve 30. minutě se trefil po kombinaci na jeden dotek Ježek a zvýšil na 3:0. Přesilovka pokračovala a ve 34. minutě prostřelil Špilera od modré Trieb na 4:0 a ten odešel z branky. Hosté byli viditelně zaskočeni a osm sekund po skončení přesilovky ve 35. minutě po nahrávce Drdy překonal Myslivce Adamec a zvýšil na 5:0. Ve 36. minutě dvakrát zahrozil hostující Šťastný. Nejprve projel celým hřištěm ale jeho nahrávku před branku Kadlec nezakončil přesně a vzápětí jeho další sólo zastavila pravá tyč Šelepovy branky. Ve 37. minutě dostali hosté příležitost téměř dvě minuty hrát přesilovku pěti proti třem a vzápětí další pět proti čtyřem ale kombinace se jim nedařila a střely Čadka, Šťastného a Hrubého chytil Šelepa. Ve třetí třetině ujel ve 44. minutě domácí Mařík a trefil pravý roh Myslivcovy branky na 6:0 a o minutu později po kombinaci s Maříkem a Rižákem dorazil puk z brankoviště po nedůsledné obraně hostí za Myslivcova záda Hošek a zvýšil na 7:0. Ve 46. a 48. minutě nesouhlasili s nepotrestanými fauly domácích u hlavního rozhodčího Kloud a Pitel a oba byli vyloučeni do konce utkání. V 53. minutě chytil pěkným zákrokem Myslivec šanci domácího Kratochvíla a o minutu později tečoval nahození Ondrejce od modré Major a snížil na 1:7. V 57. minutě zvýšili domácí Rižákem po nahrávce Pospíšila na konečných 8:1.

Další utkání sehrají HC Strakonice v neděli, kdy přivítají od 17.00 hodin na Křemelce tým Vajgaru z Jindřichova Hradce.

HC Tábor B – HC Strakonice 8:1 (2:0,3:0,3:1)

Sestava Tábor: Šelepa, Trčka, Samec, Adamec, Drda, Ježek, Berger, Heršálek,