V sobotu 29.12. jsme odjeli odehrát letošní poslední mistrovské utkání na led do Jindřichova Hradce a protože jsme Hradec ve dvou vzájemných zápasech porazili, čekali jsme, že přivezeme nějaké body, ale opak byl pravdou. První třetinu se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách, ale naši kluci nedokázali ani jednu šanci proměnit v gól. Soupeři se to podařilo v polovině třetiny a tak po dvaceti minutách vedl Hradec 1:0.
Od začátku druhé třetiny jsme se snažili vstřelit vyrovnávací gól, ale nepodařilo se po celých druhých dvacet minut. Soupeř během deseti minut dokázal zavěsit hned pětkrát a vyhrát tak i druhou třetinu. Na tabuli byl po čtyřiceti minutách stav 6:0 pro domácí. Za tohoto stavu se velmi těžko motivuje tým k vyrovnání skóre. Soupeř již kontroloval hru a dovolil nám hrát jen to co chtěl a potřeboval. Přesto v samém závěru v čase 57.53 přišlo překvapení v podobě našeho gólu, který byl tento zápas jediný z naší strany. Šimon Kouba nahrál z rohu před branku, kde byl dobře postavený Filip Andrle, pro kterého již nebyl problém puk do branky dostat.
Musím napsat, že tentokrát nás porazil úplně jiný tým, než ten se kterým jsme po dvakrát hráli. Z původní sestavy tam bylo pouze pár hráčů, ostatní byli zcela neznámí.
První zápas v novém roce sehrajeme hned ve středu 2.1. 2013 na domácím ledě, kde přivítáme soupeře z Tábora. Tak snad tentokrát nějaké body budou!!!
KLH VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC  –  HC STRAKONICE  9:1 ( 1:0, 5:0, 3:1)
Góly: Andrle
Asistence: Kouba
Sestava HC Strakonice: Pilc, Kratochvíl, Andrle, Bubík, Havel, Hollar, Janoch, Kouba, Řehoř, Vaněček, Hrůša, Vokoun, Svach, Slanina, Kašpar, Janda