V rámci 14. kola KL zavítal do Strakonic HC Slavoj Č. Krumlov, který měl se Strakonicemi s tejný počet bodů a díky lepšímu skóre mu patřila lepší příčka v tabulce.

V úvodu utkání se ani jednomu mužstvo nepodařilo rozehrát přes střední pásmo. Do první šance se dostali domácí a to v 5. minutě, kdy Tomáš Růžička s Richardem Pitelm kombinovali v rohu útočného pásma a získali tak pozornost krumlovské obrany, toho využil Marek Hrubý, který si sjel na přihrávku před branku a krumlovský golman Vojta byl na jeho střelu připraven. Hosté se dostali ke slovu až v 7. minutě, kdy Lukeš, Mígl a Vonřich přečíslili strakonickou obranu a Lukešovo střela skončila ve Špilerovo lapačce. O chvíli na to krumlovský Šalanda prošel hladce do útočného pásma, přenechal za sebe na najetého Vondřicha, ten mířil nepřesně. Do dalšího přečíslení se hosté dostali ve 14. minutě Zdeněk Uhlíř obešel obránce Klouda, jeho přihrávku u první poslal na branku Svěchota, kde byl pozorný Špiler. V 15. minutě po delší odmlce se dostali do akce domácí, Tomáš Růžička v rohu mantinelu dostal kotouč z tlačenice hráčů, kotouč směřoval před branku, kde si najeli Pitel i Řehoř, Milan Řehoř nakonec vystřelil, bohužel jen těsně mimo branku. O chvíli na to Kamil Šťastný v obraném pásmu převzal kotouč, prokličkoval s ním až před branku, na jeho kličku skočil i golman Vojta, Šťastný obrkroužil branku amohl zasouvat kotouč do prázdné klece, jenže krumlovská obrana ji posunula, když do branky nasunula Kadlece. O minut na to se domácím naskytla výhoda přesilové hry, kde akcí na jeden dotek Růžička s Keplem uvolnili Pitla, jenže jeho klička před Vojtou se mu nepovedla, poté za další faul Krumlova hráli 50 vteřin domácí přesilovku 5 na 3, ve které domácí jen kombinovali v  útočném pásmu, všechny střely si krumlovský golman pohlídal. V poslední minutě hry hráli přesilovou hru také hosté, kterou jim znepříjemnil Richard Kepl, jenž je celou minutu zdržel v jejich obraném pásmu, z čehož nakonec vyšlo vyloučení pro obě strany.

Druhou třetinu začínali hosté výhodou přesilové hry 4 na 3, Vondřich hledal před brankovištěm volného Lukeše, jehož střela skončila na Špilerovo hrudi. V témže oslabení ujeli domácí Šťastný s Kadlecem, ten kličkou nechal odklouzat krumlovského obránce, přihrával na najetého Šťastného, jehož klička vylákala Vojtu z branky, ale zakončení mířilo přímo do krumlovského golmana. Ve 22. minutě využili hosté bleskově přesilovou hru, Roman Uhlíř v rohu mantinelu na úrovni brankové čáry posílal kotouč na branku, ten skončil až v síti, kdy Špilerovy nešťastně propadl někde mezi betony 0:1. Hosté se po vstřelené brance zvedli a Strakonice dostali pod tlak, což jim vydrželo jen do 25. minuty, Jan Čadek v rohu útočného pásma směřoval přihrávku do druhého rohu, kotouč krumlovští sklepli před brankovištěm, kde byl připravený Radek Bouška a dorazil kotouč za Vojtova záda 1:1. Oběhlo přesně 65 vteřin a krumlovský brankář Vojta podruhé lovil kotouč ve své síti, Václav Samek převzal v obraném pásmu kotouč od Šťastného prošel přes celé hřiště a na modré vyslal střelu na Vojtu, ten kotouč vyrazil vysoko nad branku a naštěstí pro domácí skončil až v síti Krumlova 2:1. Hosté mohli vyrovnat ve 33. minutě, v přesilové hře kombinoval Roman Uhlíř u druhé tyčky našel přihrávkou Svačinu před kterým byla odkrytá branka, bohužel netrefil kotouč přesně a Špiler stačil po kotouči skočit. Ve 34. minutě nastala na ledě situace 4 na 4, ve které do přečíslení ujela opět dvojice Kadlec – Šťastný a Kadlecovo klička skončila na betonech Vojty. Při následném vyloučené hostí hráli domácí přesilovku 4 na 3, v té napřáhl ke své tvrdé ráně Milan Řehoř, jenž otřel konstrukci branky. V pokračující už klasické přesilové hře v čase 36.16 Jan Kadlec v levém rohu útočného pásma hledal na druhé straně Samka, přihrávka byla zastavena v brankovišti, kde Šťastný doklepl kotouč za dezorientovaného Vojtu na 3:1.

Třetí část začal ve čtyřech hráčích na obou stranách a hned v úvodu Tomáš Štěpán prošel útočným pásmem natáhl na sebe strakonickou obranu a zpětnou přihrávkou našel ideálně najetého Romana Uhlíře, jehož střelu z první zblokoval Špiler. Ve 46. minutě mohli domácí navýšit svůj náskok, Richard Kepl výborně zapracoval za brankou, kde zamotal hlavu třem krumlovský bránícím hráčům, před brankou našel najetého Škodu, ten chvíli váhal se zakončením, nakonec vystřelil přes clonící hráče a jeho střelu se štěstím vyrazil Vojta. V 55. minutě Samek uvolnil ve středním pásmu Kadlece, tomu v  brejku  bohužel utekl kotouč. V 56. minutě podobná akce v podání Čadka, ten uvolnil Boušku, který s Binderem jeli do přečíslení 2 na 1, Radim Bouška nezpracoval přihrávku před prázdnou brankou. V 58. minutě byl vyloučen Milan Řehoř za úder do oblasti hlavy a krku a krumlovští domácí zasypali řadou střel a kombinací z čehož se nakonec ujala až nenápadná akce, po vyhraném buly šla přihrávka od modré čáry Štěpána k rohu na Romana Uhlíře, tne z první a velkého úhlu dokázal dostat kotouč za Špilera na 3:2. V 59. minutě zkoušeli hosté hrát bez brankáře a domácí jen marně v útočném pásmu stříleli na prázdnou branku, což je mohlo mrzet, protože o chvíli na to měl na holi vyrovnání Lukeš, když po Míglovo nahození před branku se ocitl sám před odkrytou klecí, Špiler na poslední chvíli mu stačil skočit do střely. Domácí nakonec uklidnili diváky, když v čase 59.41 Jan Kadlec završil konečný výsledek na 4:2 do prázdné branky.

HC STRAKONICE – HC SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Sestava Strakonice: Špiler, Myslivec, Kloud, Hrubý, Řehoř, Srb, Ondrejec, Škoda, Pitel, Kepl, Růžička, Šťastný, Kadlec, Samek, Hora, Bouška, Čadek, Kopecký, Kouba, Binder

Branky (asistence): 24.04 Bouška (Čadek), 25.09 Samek (Šťastný), 36.16 Šťastný (Kadlec) 59.41 Kadlec (Šťastný)

Sestava Krumlov: Vojta, Válek, Vodička, Vachulka, Příchovský, Uhlíř Zdeněk, Uhlíř Roman, Lukeš, Svěchota, Ungr, Klíma, Marek, Svačina, Matlásek, Vondřich, Štěpán, Šalanda, Mígl

Branky (asistence): 31.28 Uhlíř Roman (Ungr), 58.11 Uhlíř Roman (Štěpán)

Rozhodčí: Drha – Gruber, Kyml