O první adventní neděli pokračovalo 18. kolo Juniorské ligy ČR, ve kterém domácí Strakonice hostily HC Krkonoše. Soupeře, se kterým měli stejný počet 8 bodů, ale díky horšímu skóre byli domácí junioři na předposlední 9. příčce v tabulce. Utkání bylo důležité, protože vítěz se mohl odtrhnout poslednímu Mělníku. Domácí lépe zvládli první třetinu, kdy v osmé minutě obránce Jan Topinka vybojoval u mantinelu kotouč, vybruslil si až před branku k zakončení, jehož střelu golman Abrahám vyrazila a Tomáš Křenek u tyčky dorazil kotouč na 1:0. Na začátku druhé třetiny domácí zaskočil rychlý útok Krkonoš, po přihrávce Kocián vyrovnával Vencl. Bleskový nástup předvedli hosté také do psolední třetiny, na  1:2 zvyšoval Kocián a domácí marně celou třetí třetinu dobývali branku Krkonoš. Ke konci třetí části, po timeout se domácí rozhodli minutu a půl ke hře bez brankáře. V čase 58:36 při tlaku domácích napřáhl na modré čáře Jaroslav Hřebíček a jeho tvrdá rána se zastavila až v síti krkonošské branky. Po šedesáti minutách hry přišly na řadu samostatné nájezdy. Začínali domácí a Lukáš Hrubý svou kličku do bekhendu poslal mezi Abrahámovi betony a dostal tak Strakonice do vedení. Na jeho nájezd odpovídali hosté, Janouškova střela skončila na vyrážečce Havelce. Druhou sérii začínal domácí obránce Topoinka, jenže klička se mu nepovedla, za hosty mohl vyrovnat Kociánm jenže Havelec v domácím brankovišti byl bezchybný. Celý utkání tak ukončil Jaroslav Hřebíček kličkou a zakončením mezi betony na konečných 3:2

HC Strakonice – HC Krkonoše 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1)

Sesatava HC Strakonice: Havelec, Řeřábek, Andrle, Křenek, Hrubý, Fedor, Hřebíček, Gross, Rajtmajer, Mála, Vavřík, Srb, Kurečka, Topinka, Kordík

Branky: Křenek, Hřebíček, Hrubý – nájezd

Sestava HC Krkonoše: Abrahám, Krejčí, Srnský, Krsek, Kadavý, Kišinec, Kozák, Lukášek, Havel, Tatar, Janoušek, Vencl, Kocián, Smékal, Junek, Havelka

Branky: Vencl, Kocián