K desátému kolu krajské ligy mužů nastoupili strakoničtí hokejisté v pátek večer proti soupeři TJ JISKRA Humpolec. Humpolec dorazil se dvanácti hráči, z čehož dva byli gólmani.

Zápas začali lépe domácí, první útok Růžička – Pitel – Černý hned v prvním střídání, držel soupeře pod tlakem a kombinoval v útočné třetině, ovšem bez gólových příležitostí. Hosté prověřili strakonického golmana Myslivce až v 5. minutě utkání, Petr Dolejš se schoval strakonické obraně na modré čáře, po přihrávce zavezl kotouč do útočného pásma, počkal na najetého Davida Hřebena, ten své zakončení poslal vysoko nad branku. Po následném vhazování ujel z obranného pásma Jakub Kopecký, který bohužel netrefil branku. V 7. minutě Tomáš Růžička ve středním pásmu zachytil humpoleckou rozehrávku, kotouč přenechal najetému Kovářovi a jel bránit golmanu Zourovi ve výhledu, David Kovář svou střelu poslal těsně vedle tyče a brankář Zour neměl ponětí, kam střela letěla. Po chybné kombinaci v útočném pásmu domácích v 9. minutě ujeli do přečíslení Jiří Zour a Ota Lazorišák, zakončující Zour trefil připravený Myslivcův beton. V čase 8.08 se ujala krásná akce Jakuba Kopeckého, ten za brankou rozmýšlel co s kotoučem, poté se s kotoučem dokázal vybruslit před branku a poslat kotouč pod Zourovým betonem a otevřel skóre utkání a 1:0. V následující minutě bylo nařízeno trestné střílení, když v úniku domácího Jan Kadlece fauloval Ivan Zaňák. Bohužel pro domácí Kadlecovi v zakončení sjel kotouč z hole. Ve 13. minutě dobrým forčekingem Jan Kadlec zastavil humpoleckou rozehrávku, jeho přihrávku před brankou zachytil Hora, jenže kličkou mezi betony neuspěl, brankář Zour byl rychlejší. Ve 14. minutě při přesilové hře Humpolce pálil od modré Pavel Zmrhal, před brankou dobře stínil a tečoval Petr Dolejš a Myslivec měl obrovské štěstí, že jeho teč nemířila mezi tři tyče jeho branky. Ke konci první části měli výhodu přesilové hry také domácí, ve které Zoura ostřelovat od modré čáry strakonický obránce Filip Procházka, nejprve přišla jeho tvrdá rána, která Zoura trefila do ramene, humpolecký brankář měl zakrytý výhled díky Majorovi, který odvedl dobrou práci před brankovištěm. Poté ještě přišla jedna střela z hole Procházky, kterou tečoval Radek Bouška, Zour na teč nestihl reagovat, ale kotouč šel jen do tyčky.

Nástup do druhé třetiny domácí zaspali, čeho využil Humpolec, hned po 34 vteřinách hry bylo vyrovnáno, David Hřeben střílel, vysoko vyjetý Myslivec střelu jen vyrazil před Jakuba Holce a ten jen doklepl do odkryté branky na 1:1. Ho sté byli začátkem třetiny lepší a aktivnější, do další šance se dostal David hřeben ve 24. minutě po přihrávce Jakuba Holce při přechodu modré čáry se Hřeben dostal až před Myslivce, ale jeho klička skončila mimo branku. Strakoničtí přerušili talk Humpolce v čase 25.01, po vyhraném vhazování v útočné třetině střílel obránce Škoda, jeho střelu tečoval Major a ta prošla až do sítě a domácí se dostali do vedení 2:1. V polovině utkání byl vyloučen domácí Kovář a strakoničtí byli v oslavení lepší a svého soupeře přehrávali, nejprve ujeli do přečíslení Hora s Kadlecem a Jan Kadlec zakončoval jen do betonu Zoura a poté Richard Pitel vybojoval v rohu útočného pásma kotouč, před brankou našel najetého Růžiku, ten byl v zakončení faulován a domácí poté také čekala přesilová hra. Přesilovou hru v čase 31.49 využil Marek Kloud, díky krásné kombinace Bindera s Bouškou, kteří na sebe natáhli humpoleckou obranu, poté přišla přihrávka na Filipa Procházku ten z první střílel, Zour vyrazil jen před sebe, kde byli úplně sami Mojor s Kloudem a dorážka Marka Klouda prošla za Zourova záda na 3:1. Ve 37. minutě ukázal dobrý forčeking Radek Bouška, nenechal obranu hostí v klidu rozehrát a rozehrávku tečoval přímo před branku Zoura, kde byl Ervin Binder, jeho střelu mohl ještě dorážet Bouška, ale z velkého úhlu. Do proti akce ujel na druhé straně Ondřej Vitera, domácí obrana ho nepustila k zakončení a tak Vitera skončil až za brankou, kde se mu z poza branky podařilo zakončit, ale Myslivec mu do jeho střely skočil. Krásnou individuální akcí zakončil druhou část Richard Pitel, v rohu útočného pásma vybojoval kotouč, vybruslil do mezikruží, zbavil se jednoho obránce, před brankou ukličkoval druhého obránce i golmana Zoura, kterého si položil a poslal druhým směrem a zakončil do prázdné branky na 4:1.

V první minutě třetí části domácí hráli přesilovou hru, díky faulu na Kadlece, kterou bleskově využil Filip Procházka, ten od modré tvrdou ranou propálil Zoura na 5:1. Ve 44. minutě přišla situace na ledě 4 na 4, ve které Ervín Binder vystihl přihrávku humpoleckých obránců v útočném pásmu a ujel do svého typického brejku, ovšem jeho klička do bekhendu netrefila branku. O chvíli na to chyboval Petr Ondrejec v útočném pásmu a humpolečtí vyrazili do přečíslené 3 na 1, zakončující Lazorišák bohužel nezpracoval přihrávku od Drábka. Ve 48. minutě přišla stejná situace jako v první třetině, opět únik Jana Kadlece, opět faul Ivana Zaňáka, opět nařízeno trestní střílení a bohužel opět neproměněné, tentokrát Jan Kadlec dovedl nájezd až do zakončení, které vystihl Zour lapačkou. Do poloviny třetí části se hrál rychlý, pohledný zápas, ve kterém měli na vrh domácí, ovšem poté co předváděli někteří hráči Humpolce, to pořádně rozvášnilo emoce, jak na ledě, tak v hledišti. Vše začal Jakub Holec, který sestřelil strakonického obránce Jana Srba při rozehrávce v domácím obranném pásmu, Srb se dlouho zvedal z ledu a z utkání odstoupil kvůli podezření na poranění krční páteře. Holec dostal pětiminutový trest plus trest ve hře, domácím byl udělen dvouminutový trest pro brankáře Myslivce za hrubost, když Jakub Myslivec vystartoval po Holcovi.  Při hře ve 4 humpolecký Polák přešel přes modru čáru, přihrál najetému Lazorišákovi a ten kličkou mezi betony snížil na 5:2. Ve 52. minutě prošel až před Myslivce Ota Lazorišák, v zakončení ho čistě odstavil Jakub Kovář, Lazorišák pak v leže na ledě nesmyslně podsekl hokejkou Kováře, ten se bolestí skácel k zemi. Ihned na to se do Lazorišáka pustil domácí obránce Filip Procházka, ten si ho zvedl z ledu a pořádně mu naložil pár ran pěstí, Lazorišákovi nezbývalo nic jen že se bránit a čekat až je rozhodčí roztrhne. Humpolecký útočník odešel do kabin z trestem 2 minuty za sekání a k tomu 5 + do konce utkání. Na druhé straně dostal 5 + do konce utkání Filip Procházka. Z tohoto rozhodnutí sudí vyšli domácí s výhodou přesilové hry 5 na 3 trvající přes 2 minuty. Hned po buly přišla ukázková akce na jeden dotek na jejímž konci byl Jan Kadlec, kterého vychytal Zour, po odpískání přišel další nesmyslný zákrok hostí, Pavel Zmrhal přijel ke Kadlecovi a krosčekem ho poslal k ledu, přitom Kadlec už odjížděl od celé situace. A tak hosté hráli ještě delší početní převahu 5 na 3, ve které stále jen kombinovali a chyběl pořádná střela ba branku. Z rohu Jan Kadlec našel před brankou Růžičku, ten mohl už zakončoval, ale ještě vracel na Kadlece k druhé tyči, ten bohužel s tím už nepočítal a nestihl zareagovat. V pokračující normální přesilové hře 5 na v čase 55.31 Jakub Major nejprve tváří v tvář nevyzrál na Zoura, ten jeho střelu vyrazil, Major Kotouč posunul na Boušku a clonil ve výhledu Zourovi, Radek Bouška krásně trefil k tyči na 6:2. V 57. minutě Tomáš Růžička lehce přešel do útočného pásma kolem mantinelu, z rohu kruhu poslal nenápadnou střelu na Zoura, která skončila až v síti na 7:2. Zbytek utkání se dohrál v poklidu hosté s deseti hráči v poli už ani nezkoušeli útočit a domácí si za skvělé divácké atmosféry užili konec utkání, ve kterém konečen přehráli soupeře a vyhráli krásným výsledkem 7:2

Sestava Strakonice: Myslivec, Tábor – Kašpar, Škoda, Ondrejec, Kloud, Procházka, Srb – Pitel, Růžička, Černý, Kadlec, Hora, Čadek, Bouška, Major, Binder, Kopecký

Branky: 8:08 Kopecký (Major), 25:01 Major (Škoda), 31:49 Kloud (Major, Procházka), 38:26 Pitel, 41:35 Procházka (Binder) 55:31 Bouška (Major, Kašpar), 56:26 Růžička (Ondrejec)

Sestava TJ Jiskra Humpolec: Zour Jan, Kochánek – Hřebe, Dolejš, Holec, Lazorišák, Louz Jiří, Vitera, Zmrhal, Zaňák, Drábek, Polák

Branky Humpolce: 20:34 Holec (Hřeben), 49:29 Lazorišák (Polák)

Vyloučení: 7 – 7 Strakonice: Procházka 5+ do konce utkání Humpolec: Holec 5 + Trest ve hře a Lazorišák 5 + do konce utkání

Rozhodčí: Dvořák – Knor, Němec