Ke 13. utkání Ligy juniorů nastoupili strakoničtí Junioři v pátek odpoledne proti soupeři HC Rebel Havlíčkův Brod.

První třetinu zahájili lépe domácí a drželi rebely v jejich obranné třetině, bohužel do brankové příležitosti se nedostali. Diváci mohli vidět velmi vyrovnanou a rychlou první třetinu, na jejímž konci udeřili hosté. Nahozená střela od mantinelu, vypadla Havelcovi a David Protivný střelu dorazil do branky a otevřel skóre utkání.

Do druhé třetiny vlétli hosté nejprve po třech minutách hry na 0:2 zvyšoval Chlubna, a o chvíli na to na 0:3 Kubát. Strakoničtí jakoby přestali hrát, nedařila se jim rozehrávka, přechod přes modrou čáru a v obranném pásmu nestíhali útočné akce rebelů. Když v čase 27:06 už na 0:4 zvýšil Protivný, tak domácí brankář Havelec už putoval z branky a své místo přenechal Řeřábkovi. David Řeřábek držel čisté konto necelé dvě minuty, poté ho prostřelil Szilva a zvýšil už na 0:5. Hosté z Havlíčkova Brodu ovládli celý zápas už v polovině utkání, jenže strakonický útok se nevdával, po nahození Pauknera se odražený kotouč dostal před brankou na holi Křenka a ten snížil na 1:5. Hosté do konce druhé části stihl ještě vstřelit jednu branku na 1:6 zvýšil Václav Pecen.

Na začátku třetí části předvedli hosté opět bleskový nástup do třetiny, během minuty a půl bylo skóre utkání už 1:8 a David Řeřábek pustil do branky opět Davida Havelce, když ho překonal Chlubna a Kubát. Jenže ani David Havelec nezabránil dalším gólovým akcím týmu Rebelů, ve 45. minutě na 1:9 střílel Hynek. V polovině třetí třetiny přišel desátý gól hostí z hole Hynka. Domácí s velkým štěstím snížili na 2:10, když Pavel Srb zavážel do útočného pásma, nahazoval před branku a jeho přihrávku tečoval do sítě rebelský obránce. Do konce třetí části domácí v útoků nic nepředvedli a vobraně měli stále větší problémy závěrečné skóre se zastavilo až na číslech 2:13, další tři branky přidali zahosty ještě Hynek, Žemlička a Szilva.

HC Strakonice – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:13 (0:1, 1:5, 1:7)

Sestava HC Strakonice: Havelec, Řeřábek – Andrle, Paukner, Křenek, Hrubý Lukáš, Hřebíček, Fedor, Gross, Rajtmajer, Mála, Srb, Kurečka, Topinka, Papež, Kordík, Hrubý Marek

Branky: Křenek (Paukner), Srb

Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Hlávka, Jirout, Pecen, Křesťan, Kříž, Doležal, Hošek, Szilva, Zdražil, Chlubna, Žemlička, Brebera, Protivný, Jelínek, Hynek, Kubát

Branky:  Hynek 3x,Protivný 2x, Chlubna 2x, Kubát 2x, Szilva 2x, Pecen, Žemlička