Hostující HC Strakonice trápí v letošní sezóně série zranění a nemocí. Po vážném zranění Michala Procházky v tréninku (proražená lícní kost a prasklý očnicový oblouk), a zranění ramene Radka Boušky si navíc v týdnu podvrtnul zápěstí Kamil Šťastný a s teplotami zůstal v posteli Filip Procházka. Distanc do konce roku za vyloučení s Radomyšlí dostal Milan Velíšek. Do týmu se v týdnu vrátil z hostování z David Servisu Jan Kadlec. Hosté začali na ledě Jindřichova Hradce náporem a hned v úvodu po pěkné nahrávce Čadka Major prověřil pozornost domácího golmana. Ve 4. minutě po kombinaci hostů v domácí třetině nebezpečně střílel Hrubý ale domácí brankář Krásný vyrazil střelu nad branku. V 7. minutě po chybě a zbytečné ztrátě puku v obranném pásmu domácí Kalvas po nahrávce Přílepka překonal Špilera a domácí vedli 1:0. O minutu později první útok hostí předvedl hezkou kombinaci ve třetině domácích, ale střelu Černého ukryl v náručí Krásný.

V 16. minutě Jan Hora projel z rohu před domácí branku,  ale jeho střelu pozorný

domácí brankář opět kryl. V závěru třetiny si hosté vytvořili velký tlak. Do vyložené šance poslal v 19. minutě po kombinaci při přesilovce Kepl Hrubého, ale ten sám před brankou zakončil nepřesně. Druhou třetinu začali hosté opět tlakem a získali

velkou převahu. Ve 22. minutě střílel v závaru před brankou hostí 2x Hora ale gómana domácích nepřekonal. O minutu později střílel tvrdě po buly Čadek a vzápětí Kadlec ale domácí brankář stále odolával. Ve 25. minutě agilní Hora opět našel v šanci pouze lapačku Krásného. Ve velké šanci se ocitl ve 28. minutě Major, ale opět trefil pouze domácího brankáře.  Velkou převahu hostů korunoval brankou ve 29. minutě Tomáš Růžička, který pohotově z kruhů trefil k tyči přesnou nahrávku Jana Kadlece a vyrovnal na 1:1. V polovině utkání odstoupil po zranění žeber z utkání Richard Kepl. Do další vyložené šance se dostal ve 32. minutě opět Jakub Major ale neproměnil. Ve 36. minutě forčekující Jan Čadek zachytil rozehrávku domácích beků a v nájezdu překonal domácího brankáře střelou nad vyrážečku, 1:2

pro hosty. Také závěr druhé třetiny patřil hostům. Ve 38. minutě Marek Hrubý opět nebezpečně střílel a o minutu později našel krásnou nahrávkou Čadek před brankou Majora, ale ten opět na brankáře nevyzrál. Ve třetí třetině se nejprve dostal do brejku Kadlec, ale blafák tísněn domácím obráncem neproměnil. Ve 43. minutě hráli domácí přesilovku, v ní se dostal do šance hostující Růžička, jehož střelu domácí brankář vyrazil a následná střela Černého šla těsně vedle. Vzápětí na druhé straně podržel hosty výborným zákrokem Špiler, který chytil střelu Jasanského zblízka a o několik sekund později opět další šanci stejného hráče. Do vyložené šance se dostal ve 44. minutě Hora, v brejku ale blafákem Krásného nepřekonal. Ve 47. minutě se dostal opakovaně do šancí kapitán hostí Pitel ale nezakončil přesně. V 52. minutě se z ojedinělého útoku hostí prosadil ve skrumáži před Špilerovou brankou domácí Gurka, který vydoloval v souboji s hostujícími hráči před brankou puk a přehodil ležícího brankáře a vyrovnal na 2:2. V 54. minutě hráli domácí přesilovku, při které  jim ujel Růžička ale trefil pouze břevno domácí branky. Vzápětí opět vytáhl Špiler výborný zákrok proti střele domácího Bruse zblízka. V 56. minutě střílel pohotově Hora z kruhů, ale Krásný opět kryl. Hosté vystupňovali tlak a 58. minutě Richard Pitel

po přesné nahrávce Tomáše Růžičky trefil přesně k pravé tyči na 2:3. V poslední minutě hráli domácí přesilovku šest proti čtyřem, když odvolali brankáře. Růžička ale získal puk a po jeho nahrávce Pitel zavezl puk až do prázdné domácí branky a zvýšil zasloužené vítězství na 2:4 pro hosty. V příštím týdnu čeká opět dvojkolo. Již v pátek přivítáme na Křemelce Jiskru Humpolec a v neděli čeká HC utkání ve Veselí s Lokomotivou.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec B – HC Strakonice 2:4 (1:0,0:2,1:2)

Sestava J. Hradec: Krásný, Fogl,Popelka, Pácalt, Brus, Müller,Kohút, Tržil,