Sobotní dopoledne na strakonickém zimním stadionu patřilo reprezentačním výběrům do 16ti let. Domácí Česká republika završila ve Strakonicích sérii tří přípravných zápasů se Švýcarskem. První vzájemné utkání se konalo ve čtvrtek v Příbrami, kde domácí reprezentanti zvítězili 2:1 a ve včerejším utkání zvítězil švýcarský soupeř 6:3.

Jako první šli do vedené z kraje zápasu domácí reprezentanti, přesilovou hru od modré využil LUKÁŠ JAŠEK. Švýcarský golman měl zakrytý výhled a střela prošla až do sítě. Hosté odpověděli za necelých 30 vteřin, využili nepozornosti domácí obrany ADRIAN MARTINEZ, dostal přihrávku z poza branky od Hagmanna a tvrdou ranou srovnal na 1:1. V osmé minutě se opět měnilo skóre, tentokrát využili přesilovou hru hosté a z mezikruží pálil FABIAN HABERSTICH a domácí brankář Štefka měl zakrytý výhled. V 11. minutě se naskytla pro Švýcary výhoda přesilové hry 5 na 3, kterou dokázali zužitkovat po pár vteřinách, Malgin přihrával přes brankoviště a AUGUSTE IMPOSTE, sám u druhé tyče jen doklepl kotouč do prázdné branky. Po této akci domcí tým střídal brankáře, Štefka přenechal své místo Růžičkovi. Hned ve 12. minutě dokázali češi snížit, Dvořák vyslal na švýcarského golmana nenápadnou střelu, která mu vypadala mezi betony a dojíždějící Špaček jen klepl kotouč za brankovou čáru a snížil na 2:3.

V polovině druhé části mohl Špaček vyrovnat, když Hájek se protáhl kolem mantinelu a vystřelil. K nebezpečné dorážce se dostal právě Špaček, ale zblízka nastřelil jen gólmana soupeře. A hosté se rozhodli vystřídat gólmana. Van Pottelbergheho nahradí mezi tyčemi Yannik Peter. V čase 33.46 vedli hosté už o dvě branky pohlednou útočnou kombinaci zakončoval do odkryté klece YOAN MASSIMINO a celek Švýcarska vedl už 2:4. Čeští mladíci se snažili marně odpovědět na švýcarskou branku, nedařila se jim kombinaci ani přechod do útočného pásma. V následné přesilové hře po inkasovaném golu se ani jednou nevystřelili na švýcarskou branku. Naopak švýcarský Hagman vystihl českou rozehrávku a ujížděl do brejku, ovšem Růžička byl připraven na jeho zakončení mezi betony. V poslední minutě mohli hosté utéct domácím na rozdíl tří branek, Malgin prošel kolem mantinelu a tvrá rána z jeho hole jen těsně minula horní roh Růžičkovi branky.

Do třetí části vlétl jako uragán domácí útočník Špaček, jenže na jeho zakončení i následné dorážky stihl reagoval švýcarský brankář Peter. Jenže hned z kraje třetí části zaskočili rozjeté domácí mladíky švýcarské přečíslení Lullo Di vzal zakončení na sebe a jeho střelu Růžička vykryl, odražený kotouč se dostal opět na hokejku Lulla Di a s pomocí domácího obránce svou dorážku dostal do sítě na 2:5. Ikdyž domácí inkasovali, měli herně stále na vrch, ale veškeré pokusy ztroskotaly brankáři Peterovi. Nejprve Dymáček vyslal nebezpečnou střelu zápěstím a poté Svoboda úplně sám před odkrytou brankou nedokázal překonat skákajícího Petera. Ve 48. minutě se usadil český tým v útočné třetině a dostal svého soupeře pod pořádný tlak z čehož vyška nakonec jen vzájemná potyčka mezi Hájkem a  Siegenthalerem, oba byli potrestáni dvouminutovým trestem. V 53. minutě pohrozil švýcarský Imposte tvrdou ranou z mezikruží. Zbytek zápasů si švýcarští reprezentanti pohlídali a udrželi vedení 2:5.

Na konci utkání se vyhlašovali nejlepší hráči utkání, na šeské straně jím byl brankář Jan Růžička a na straně švýcarské útočník Malgin.

Česká republika „16ů“ – Švýcarsko „16“ 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

Česká republika: Štefka (Růžička) – Hájek, Procházka, Krenželok, Weinhold, Kaňák, Budík, Franc, Hlaváček – Bambula, Chlapík, Anděl, Gago, Svoboda, Dvořák, Dymáček, Suchý, Koblížek, Špaček, Jašek, Kaše.

Branky ČR: Jašek (Procházka, Budík),  Špaček (Dvořák)

Švýcarsko: Van Pottelberghe (Peter) – Auriemma, Burren, Karrer, Lorenz, Pinana, Siegenthaler, Weber – Di, Diem, Haberstich, Imposte, Lanz, Malgin, Marchon, Martinez, Massimino, Portmann, Shala, Thürkauf, Hagmann.

Branky Švýcarsko: Martinez (Hagmann, Thürkauf),  Haberstich (Marchon),  Imposte (Malgin, Karrer),  Massimino (Imposte, Weber),  Di (Marchon)

Rozhodčí: Homola – Blümel, Barvíř.