Hokejisté pátých tříd přivítali na strakonickém ledě atraktivního soupeře z Plzně. V hezké atmosféře začal zápas opět ve svižném tempu, ale zdálo se, že hosté lépe bruslí. Nicméně, oba týmy byly pozorné při bránění a stav zůstával bezbrankový. Až v polovině třetiny se podařilo Davidu Kašparovi najít zpoza brány Jana Slaninu a ten otevřel skóre zápasu. První pětce domácích zvedla vstřelená branka sebevědomí a výsledkem byla velká šance Jandy, kdy po Slaninově přihrávce nedokázal zvednout puk nad beton výborně chytajícího brankaře Škodovky. Tomu v další minutě mu dokonce pomohla tyč po střele Kašpara. Tyto neproměněné šance zamrzely zejména o necelou minutu později, kdy hosté z protiútoku vyrovnali stav po nenápadné střele z levého strany. Aby toho nebylo dost, tak se dokonce Plzeň ujala vedení, a to již po pouhých 16 sekundách od prvního zásahu, když strakonická pětice na ledě zazmatkovala před brankou Bezpalce a hostující útočník dokázal prošťouchat puk za brankovou čáru. Potom hráli hosté přesilovku, ale paradoxně v ní mohli srovnat domácí, poté co ujel Kašpar a jeho pěknou bekhendovou střelu brankář kryl a pak si poradil i s další velkou šancí Slaniny. Na začátku druhé třetiny, ale měly výhodu jednoho hráče navíc Strakonice a dokázali ji zužitkovat, když po střele Davida Kašpara byl velice důrazný Honza Slanina a pomocí několika opakovaných dorážek dokázal srovnat stav utkání. Bohužel, domácí se neradovali dlouho, přišla trochu lehkomyslná rozehrávka , plzeňští rychle otočili do obranné třetiny Strakonic a po závaru se opět dostali do vedení. Filipa Bezpalce pak v brance domácích vystřídal Petr Kopolovič a Strakonice se chystali nadechnout k obratu. Podařilo se jim sice srovnat díky přesné trefě Kašpara, po součinnosti celého útoku, ale v obranné činnosti nechávali otevřená okna pro hosty, kteří toho využívali k rychlým brejkům. Při jednom z nich zachránila Kopoloviče nastřelená žerď jeho hole, ale ve 13. minutě již potrestali plzeňští příliš otevřenou obranu domácích gólem ze samostatného nájezdu. Potom sice Koryťák nastřelil další tyčku, ale úspěšní byli zase Indiáni. Obránce Plzně vyslal jednoduchou přihrávkou mezi zevlujícími obránci do nájezdu svého kolegu z útoku a ten byl proti Kopolovičovi nekompromisní. S domácími šancemi to nevypadlo dobře, ale hned za 13 sekund po zahájení poslední části zápasu nahodil Bohm puk na plzeňskou branku, Kašpar přiťukl Jandovi a ten konečně trefil. Ve 4. minutě pouze minul odkrytou část plzeňské branky Kašpar, o minutu později vyslal Kovář pěkně do nájezdu Fabšicovou, ale její dobrou střelu opět zastavila jenom tyč ! Nápor domácích byl veliký, Kopolovič se v brance nudil a hrálo se jenom na polovině hostí. V 9. minutě spálil obrovskou šanci opět Martin Janda, o minutu později trefil Ondřej Kovář jenom brankáře, střela Kašpara se otřela o horní tyč a střela Bohma mířila také jenom do náruče připraveného brankáře s indánem na prsou. Strakonický tým, hnaný diváky na zteč, byl v obrovském tlaku, hosté jen se štěstím odolávali a nad vodou je držel skvělý gólman. Strakonice v závěru odvolaly brankaře, při power play se motal kotouč v mlýnici před brankou Plzně, ale do branky se jej šumavským bojovníkům už dopravit nepodařilo. Druhá prohra v sezoně o jeden gól v tomto kvalitním utkání znamená, že se Strakonice vyhřívaly na první příčce tabulky jen pouhý týden.

HC Strakonice – HC Škoda Plzeň 4 : 5 (1:2, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky za domácí : Slanina 2+1, Kašpar 1+3, Janda 1+1, Böhm 0+1.

Nejlepší hráč utkání : Matěj Havlíček

Sestava Strakonic : Bezpalec (Kopolovič)-Mrkvička, Bohm, Havlíček, Bělohrad, Budík, Myslík- Slanina, Kašpar, Janda, Kovář, Dub, Fabšicová, Valdman, Koryťák, Eybl, Lukeš.

Další utkání hrají Strakonice opět doma a v neděli přivítají berounské Medvědy a načínají tím druhou polovinu základní hrací části žákovské ligy.