V neděli podvečer čekalo strakonické muže další klání krajské ligy, ve kterém přivítali na svém ledě mužstvo HC Tábor B. Do utkání domácí vlétli a hned v první minutě Milan Černý zavezl kotouč do útočného pásma, předal na najetého Kováře a ten uvolnil Růžičku, který bohužel bekhendem netrefil branku. Při dalším střídání byl v akci opět Milan Černý, při objetí branky posunul kotouč na Šťastného u druhé tyčky a do jeho zakončení skočil táborský obránce. V 6. minutě přišla pro domácí výhoda přesilové hry, ve které byli nejblíže brance hosté, Šimák  za brankou našel najetého Zaymla, kterého fantasticky vychytal Myslivec. O chvíli na mohli jít do vedení domácí, na modré tvrdě pálil Pitel, jehož střelu na dvakrát dorážel Růžička a golman neměl kotouč pod kontrolou ve schrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Černý a snažil se obkroužit branku a zakončovat do prázdné, jenže to vše si pohlídala táborská obrana. V 11. minutě se ujalo nenápadné nahození od mantinelu z hole Pechánka, které bylo tečované Zaymlem a skončilo až za Myslivcem, Tábor se tak dostal do vedení 0:1. V case 15.05 domácí prohrávali už 0:2, Zamyl křižnou přihrávkou hledal před brankou Pechánka, ten objel branku a v brankovišti čekal na jeho přihrávku Šimák, a kličkou zvýšil na 0:2. V následující minutě přišlo zbytečné vyloučení Marka Klouda a domácí v oslabení svého soupeře přehrávali, Tomáš Růžička vybojoval kotouč pro Richarda Pitla, jemuž střela z mezikruží nesedla. Ke konci třetiny Milan Černý v rohu útočného pásma vybojoval kotouč, Martin Růžička odstavil táborského beka a najetý Pitel byl před golmanem Bednářem úplně sám, jenže v zakončení promeškal správnou chvíli a jeho střela skončil na Bednářově hrudi.

Druhá třetina začínala se čtyřmi hráči na každé straně, za domácí si odpykával svůj trest Pitel a za hosty Pechánek, a poté co se vrátili do hry byli z hostí vyloučeni po sobě Heršálek a Trieb a domácí tak měli velkou příležitost ke kontaktní brance. Největší příležitost měl Marek Kloud, ten si sjel k tyčce a tečoval těsně mimo Černého přihrávku. V case 23:45 se domácí nakonec dočkali branky, přesilovou hru 5 na 4 využil Jan Hora, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a střelu Filipa Procházky doklepl za záda Bednáře. O chvíli na to táborský Pechánek ujel z vlastního obraného pásma a strakonický obránce Procházka ho v jeho úniku podrazil, všichni očekávali trestné střílení, ale sudí Pexa se rozhodl pro vyloučení. Oslabení výborně odehrál Tomáš Růžička, svým důrazem získal pro svůj tým nejen drahocenný čas, ale také vyloučení táborských. Při hře ve čtyřech byl signalizovaný trest pro strakonického Kašpara za vysokou hůl, při přerušení hry si to sním dojel vyřídit faulovaný Heršálek, jenž byl potrestán desetiminutovým trestem. Táborští přesilovou hru 4 na 3 využili bleskově, střela od modré byla před brankou tečována, na 1:3 zvýšil Jaroslav Rižák. Strakoničtí dostali svou příležitost k přesilové hře až ve 31. minutě, od mantinelu se dostal kotouč k Richardu Pitlovi, ten pálil z první a primo do masky Bednáře, ten musel být poté ošetřován, tvrdá rána z hole strakonického golmana mu roztrhla obočí. O chvíli na domácí opět hráli přesilovou hru 5 na 3, táborský Bednář podržel svůj tým. Ve 36. minutě přišla další rána pro domácí, v přesilové hře táborský Pechánek prokličkoval z rohu až před branku, nalákal na sebe strakonickou obranu, jeho střela prošla Myslivcovi za záda  u druhé tyčky nikým nechráněný Kratochvíl měl snadnou úlohu, posunout jen kotouč za brankovou čáru, 1:4. Domácí se na tuto branku snažili hned odpovědět, Jan Hora nahazoval před branku, kde tečoval Šťastný, odražený kotouč skončil na holi Majora, jehož střela se vůbec nepovedla a Bednáře neohrozila. V poslední minutě druhé části opět byl Jakub Major ve velké příležitosti, Kovářovo střela vypadal Bednářovi a Major se snažil doklepávat, ale neúspěšně.

V poslední části se hra domácích zlepšila, jen se stále nedařilo proměnit brankové příležitosti. V dobrém světle se ukázal domácí obránce David Kovář, který ke konci zdramatizoval zápas, ale nejprve se nebál pomoci útoku, v první minutě třetí třetiny prošel až před golmana, ten jeho úmysl vystihla k volnému kotouči se dostal Černý, ale nedokázal kotouč doklepnout do prázdné branky. V čase 43:13 si na modré care schovaný za zády táborské obrany počkal Ervín Binder a po přihrávce Srba ujel do brejku, s jeho zakončením pod horní tyč Bednář neměl šanci 2:4. V 52. minutě při přesilové hře Kamil Šťastný dostal přihrávku do jízdy a prokličkoval obranou až před Bednáře, ten chytil jeho zakončení mezi betony. V 57. minutě Tomáš Růžička vybojoval kotouč v rohu mantinelu, nahazoval na Bednáře, ten vykopl kotouč primo na hůl Pitla, ten zakončoval znovu jen do betonu táborského golmana. Do konce utkání zbývaly necelé dvě minuty a domácí si vyzkoušeli power play, při které zdramatizoval konec utkání David Kovář, nejprve Milan Černý zavezl kotouč za branku, do mezikruží si sjel obránce Procházka, jehož střelu Bednář vyrazil vysoko do vzduchu a padající kotouč trefil ve vzduchu basebalovým způsobem David Kovář a v čase 58:59 snížil na 3:4. V poslední minutě si Tábor už vše pohlídal a nedovolil domácí srovnat.

HC STRAKONICE – HC TÁBOR B 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)

Sestava domácích: Myslivec, Burda – Kovář, Ondrejec, Kloud, Srb, Kašpar, Procházka – Pitel, Černý, Růžička, Major, Šťastný, Binder, Kopecký, Hora, Čadek

Branky: 23:45 – Hora (Procházka), 47:13 – Binder (Kašpar), 58:59 – Kovář

Sestava hosté: Bednář, Trčka, Ježek, Škulina, Heršálek, Pospíšil, Hubáček, Ktratochvíl, Trieb, Rižák, Jankovský, Šimeček, Pechánek, Samec, Hošek, Zamyl, Šimák

Branky: 9:24 – Zamyl (Pechánek), 15:05 – Šimák (Šimeček, Zamyl), 26:12 – Rižák (Škulina), 35:06 – Kratochvíl (Zamyl, Hošek)

Rozhodčí: Pexa – Streďák, Mitáš

Vyloučení: 8 – 11