V oslabené sestavě nastoupili strakoničtí Junioři k dalšímu utkání Juniorské ligy, tentokrát v pátek 2. listopadu přivítali na svém ledě TJ SC Kolín.

Domácí junioři měli hned v první minutě šanci přesilové hry, jenže nejprve udeřil soupeř, útočnou akci zakončil při vlastním oslabení Jakub Semirád. Vyrovnání přišlo do půl minuty, když Daniel Kurečka zavezl kotouč za branku a v brankovišti byl připraven na přihrávku Matyáš Fedor, který srovnal využitou přesilovou hrou na 1:1. První třetina se odehrála ve vysokém tempu a strakoničtí dokázali se soupeřem držet tento stav celých dvacet minut.

V polovině druhé části opět při přesilové hře domácích dokázali hosté skórovat a hned dvakrát. Dvě chyby v rozmezí pár vteřin zlomily celý zápas. Nejprve ve 33. minutě bránící se Kolín vyhazoval kotouč až k Havelcovi, který chtěl rozehrávat bohužel na hůl soupeře, na první střelu se strakonický golman dokázal vrátit do branky a vyrazil, další dorážku také a na Kočího basebalovou dorážku na 1:2 už nestačil. Chvíli na to přišla chyba při rozehrání akce v útočném pásmu, čehož využil Adam Herwig a svůj únik zakončil bekhendovou kličkou mezi betony na 1:3 pro Kolín. Ke konci druhé třetiny přišla další rána pro domácí, pro vyloučení Hrubého a Topinky se domácí bránili ve 3 proti 5 a to jen pouhých 9 vteřin, po vyhraném vhazování přišla střela od modré z hole Dominika Skály, která trefila před brankou Tadeáše Kočího, kterému byla připsána branka na 1:4.

V závěrečné třetině se domácí vyvarovali chyb z předešlých částí a svému soupeři toho už příliš nedovolili, jenže sami se nedokázali prosadit v útoku a ohrozit golmana Moravce. Ke konci utkání jen TJ SC Kolín využil přečíslení Semirád přihrával před branku na Šifta a ten zakončil utkání na 1:5

HC STRAKONICE – TJ SC KOLÍN 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Sestava domácí: Havelec, Řeřábek, Andrle, Paukner, Křenek, Hrubý Marek, Fedor, Hřebíček, Gross, Kurečka, Topinka, Papež, Rajtmajer, Hrubý Lukáš

Branky: Fedor (Kurečka)

Sestava hosté: Moravec, Herman, Chaloupka, Chmelař, FIlala, Špringl, Skála, Herwig, Zumr, Vágner, Kočí Marek, Zpitzer, Šifta, Kočí Tadeáš, Pospíšil, Lazar, Jelínek, Svoboda, Semirád, Kadlec, Topol

branky: Semirád (Šifta), Kočí Marek (Kočí Tadeáš), Herwig (Vágner), Kočí Tadeáš (Skála), Šifta (Semirád)