Ve druhém víkendovém zápase museli hokejisté pátých tříd zajíždět opět na venkovní stadion, tentokrát do Rokycan.

Soupeř má pověst týmu hrající na hraně pravidel a to se potvrdilo hned v úvodní minutě, když byl domácí hráč vyloučený za faul loktem a hned v další minutě ho následoval na trestnou lavici  jeho kolega. Takovou šanci si tak zkušený tým nemohl nechat utéci a Martin Janda poslal Strakonice do vedení. Domácí tým chtěl spoléhat na rychlé protiútoky, ale hosté je do ničeho nepouštěli. Bohužel ale přišla velká hrubka Strakonic při střídání a brankář Kopolovič už nestačil zachránit. O šest minut později ale vyprodukovala druhá útočná řada ukázkovou akci po ose Kovář-Fabšicová-Dub a brankář Rokycan neměl nárok. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Druhá část začala pro hosty opět přesilovkou, ale bez využití. Trefil se až ve 26. minutě Ondra Kovář a o minutu později dobře usměrnil puk za domácího golmana Tomáš Valdman po akci strakonické třetí pětice a přiťuknutí Koryťáka po nahození puku Tomášem Šrámkem. V polovině utkání roztočil útok vedený Dubem a kterému se v tomto utkání opravdu dařilo, kolotoč v útočné třetině, postupně střílela obě křídla, ale brankář domácí podržel. Pak se ale hosté rozjeli k dalšímu ataku, Kovář našel skvěle Fabšicovou a ta zvyšovala už na 5:1. Hosté byli najednou při chuti, Martin Bohm rozjel pohlednou akci, když projel až k brance, oklamal brankaře náznakem objetí klece, ale puk předložil na volného Jandu a ten zvýraznil náskok hostů. Po snížení Rokycan na rozdíl tří branek skončila druhá třetina, předtím ještě stačili domácí nastřelit tyč Kopolovičovy klece. To ale bylo asi to poslední pozitivní, co v tomto zápase stihli.

Třetí třetina totiž začala náporem Strakonic a domácí jenom s nejvyšším vypětím bránili. Hosté ale byli milosrdní v tom smyslu, že své šance neproměňovali. Ve 43. minutě se netrefil zblízka Kovář, o minutu později Janda, když už puk poskakoval na brankové čáře, a o minutu později krásnou samostatnou akci Havlíčka zastavila lapačka brankaře. Potom ale přišla smršť : Anička Fabšicová nahrála volnému Ondrovi Kovářovi, ten se neukvapil se střelou, objel si bezmocného brankaře a puk poslal do prázdé branky. Potom se do úniku dostal David Kašpar, mezi útočnými kruhy sice škobrtl a zdálo se, že akce končí, ale Martin Janda se pohotově ujal kotouče a dopravil ho tam, kde ho chtěly Strakonice mít. Pak následoval další gól Jandy po bekhendové nahrávce od Slaniny, Fabšicová, které nahrával Kovář a pro domácí katastrofální čtvrthodinu ještě dovršili Albert Budík, Martin Janda a nakonec svůj hattrick podtrhl poslední trefou Ondra Kovář, který šikovně tečoval pěknou střelu Davida Mrkvičky od modré čáry. Domácí nemohli unést tak drtivou porážku a jejich hráči se občas uchýlili k dosti drsným zákrokům. Po malé potyčce Bohma s domácím útočníkem se pak dohrálo utkání s menším počtem hráčů na každé straně, ale to nic neměnilo na zasloužné výhře Strakonic na západě Čech.

Je vynikající, že se konečně prosadily všechny tři pětice Strakonic, dařilo se zejména útoku Kovář-Dub-Fabšicová,  páťáci si vezou domů zatím nejvyšší výhru v žákovské lize a zároveň se vyhoupli do čela tabulky mladších žáků.

HC DDM Rokycany – HC Strakonice 3:13 (1:2, 2:4, 0:7)

Branky a nahrávky : Janda 5+0, Kovář 3+3, Fabšicová 2+2, Dub, Valdman a Budík 1+0, Slanina 0+2, Kašpar, Bohm, Šrámek, Eybl 0+1.

Sestava Strakonic : Kopolovič (Němeček)-Bohm, Mrkvička, Havlíček, Lukeš, Bělohrad, Budík-Slanina, Kašpar, Janda, Kovář, Dub, Fabšicová, Eybl, Koryťák, Valdman, Šrámek.

Hráč utkání : Anna Fabšicová

V sobotu hostí “páťáci” na ZS ve Strakonicích atraktivního soupeře – plzeňskou Škodovku.