Ani den si kluci neodpočinuli a hned v sobotu 27.10.2012 po výhře nad Zbraslaví zavítali do Plzně. Všichni věděli, že sobotní zápas proti hokejistům z Plzně nebude lehký. Zvláště po minulém debaklu, kdy jsme prohráli vysoko 2:8. Na zápas jsme jeli s cílem vylepšit minulý výsledek a zlomit Plzeň. I přesto, že jsme jeli pouze s dvanácti hráči, bylo odhodlání a nálada v kabině veliká. Od začátku byla hra tvrdá, rychlá a šance na obou stranách. Bohužel ten kdo ve čtvrté minutě proměnil, jsme nebyli my, ale soupeř po našem propadu ve středním pásmu. Do konce první třetiny byla hra vyrovnaná, avšak opět přišla chyba, kterou soupeř nenechal bez potrestání! Třetina skončila 2:0 pro soupeře.

Zápas se vyvíjel podobně jako se Zbraslaví a v devětadvacáté minutě jsme inkasovali další branku. Do konce třetiny již žádná branka nepadla.

Opět jsme se nechali vylučovat za zbytečnosti, jako je příliš mnoho hráčů na ledové ploše apod.. Naše dvě vyloučení soupeř využil a potrestal nás. My jsme však přečíslení využít nedokázali, tudíž po šedesáti minutách svítilo na časomíře 5:0 pro domácí. I přes výsledek musíme kluky pochválit za bojovnost a snahu zdolat soupeře. Do poslední minuty se nevzdali, a i když jim síla viditelně docházela, bojovali a stále se snažili pokořit aspoň jednou brankou soupeřova brankáře.

Další utkání sehrajeme na domácím ledě 3.11.2012 pro hokejistům z Jindřichova Hradce.

HC Škoda Plzeň – HC Strakonice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Nejlepší hráč zápasu: Žampach ondřej

Sestava HC Strakonice: Kříž, Mikeš, Káník, Vondruška, Hřebíček, Kopenec, Lang, Žampach, Řehoř, Schwamberger, Švec, Chval, Bida