Do druhého kola Juniorské ligy nastoupili v neděli dopoledne strakoničtí junioři proti soupeři z Hradce Králové.

Šťastný střelec Lukáš Hrubý

Domácím se vstup do utkání vydařil po 5ti minutách hry vedli 1:0, zásluhou šťastné teče Lukáše Hrubého, který trefil kotouč bradou při nahození Jana Pauknera. V polovině první třetiny domácí doplatili na své vyloučení, když se přes minutu bránili ve třech proti pěti. Dvojnásobnou přesilovou hru využil Michal Brida, který byl na konci celé přesilovkové akce, před brankoviště doklepával puk Havelcovi mezi betony na 1:1. Ke konci první části se hosté ujali vedení, po průniku Medvídka dostal přihrávku do jízdy Kastner a ten z první našel skulinu mezi Havelcovo betony, 2:1.

Do druhé třetiny domácí vlétli a svého soupeře přehrávali a dočkali se vyrovnání. V přesilové hře Pavel Srb zavezl kotouč od útočného pásma, vyměnil si přihrávku s obráncem Škodou a poté s pomocí tyčky dostal kotouč do sítě, 2:2.  Po vyrovnání byli domácí lepší a vytvořili si řadu šancí, Tomáš Křenek s Adamem Papežem jeli 2 na 1, jenže Adam Papež pálil jen do golmana Mandla. Zatímco domácí své šanci nedokázali využít tak na druhé straně hosté se dostali do vedení ve 31. minutě zásluhou Hlavatého a o 3 minuty později už na 2:4 zvýšil Ropický. Domácí po této brance jakoby přestali hrát a hosté si vytvořili ohromný tlak a zbytek druhé třetiny dohrávali v útočné třetině.

Ke konci druhé části domácí dohrávali přesilovou hru a po skončení hry dostali hosté Pištora 2 minuty a trenér Říha trest ve hře. TO znamenalo pro domácí ohromnou výhodu hrát od začátku třetí třetiny dlouhou přesilovou hru 5 proti 3. V této výhodě si dokázali vytvořit pár šancí, ale kontaktní branku z toho nevytěžili. Ve 46. minutě, když už byli královští lvi Hradec Králové kompletní, tak Tomáš Šťastný zvýšil na 2:5, který zakončoval přečíslení 3 na 2. V 53. minutě na 2:6 zvyšoval Štěpán Kubín a o chvíli na to na 2:7 Pavel Hlavatý. Celé utkání doprovázela řada šarvátek, což vyvrcholilo osmou brankou soupeře, 2 vteřiny před koncem utkání dostal Trest ve hře za kopnutí do protihráče golman David Havelec.

HC Strakonice –  Královští lvi Hradec Králové

Sestava domácí: Havelec, Řeřábek, Andrle, Paukner, Křenek, Hrubý, Fedor, Hřebíček, Gross, Škoda, Mála, Vavřík, Srb, Kurečka, Papež, Kordík, Rajtmajer

Branky: Hrubý, Srb

Asistence: Paukner, Škoda

Sestava hostí: Mandal, Šivel, Puplán, Kováč, Štědrý, Konečný, Suk, Kubín, Rejl, Kastner, Hlavatý, Šťastný, Medvídek, Procházka, Ropický, Souček, Brida, Pištora, Filip, Pravda, Kulhánek, Ouzký

Branky: Brida, Hlavatý, 2x, Kastner, Ropický, Šťastný, Kubín, Pravda

Asistence: Ropický 2x, Procházka, Medvídek, Brida, Hlavatý, Filip 2x

Rozhodčí: Mert – Kreuzer, Jílek