Již ve středu 19. září 2012 nastoupili hráči šesté třídy ke svému druhému mistrovskému zápasu, tentokrát na domácím ledě přivítali soupeře z Plzně. Kluci jako by se zalekli svého soupeře a už ve 46. vteřině jsme inkasovali první gól. O dvě minuty později soupeř přidal další gól a do konce první třetiny skóroval ještě jednou. První třetina tak skončila 3:0 pro soupeře. Ve druhé třetině začali kluci více bruslit a hned to bylo na hře znát. Soupeř již neměl tolik šancí ke skórování a naopak se musel více bránit. Až do poloviny druhé třetiny nepadl gól ani na jedné straně, až přišla 30. minuta utkání, kdy ve vlastním oslabení sebral soupeřům puk Šimon Kouba a po samostatné akci přes celé hřiště zakončil perfektním blafákem a vstřelil naši první branku. Soupeři se podařilo vstřelit ve druhé třetině jen jeden gól a stav byl po 40.ti minutách 4:1 pro Plzeň. Ve třetí třetině se kluci nevzdávali a chtěli s výsledkem něco udělat, ale po pěti minutách se podařilo soupeři překonat naši obranu a přidal další gól do sítě. Za pouhou minutu se trefil ještě jednou a když ve 49. minutě svítilo na tabuli skóre 7:1 pro soupeře, zdálo se být již o výsledku rozhodnuto, ale hned následující vhazování vyhrál Janoch a přihrál Koubovi, který nabídku na gól využil a snížil na 2:7. V 53. minutě vybojoval puk Filip Andrle a vydal se k soupeřově brance, byl ale blokován obráncem a tak krásnou přihrávkou z brankové čáry našel před bránou Janocha, který pouze nastavil hůl a přidal náš třetí gól. Soupeř ale nenechal nic náhodě a v posledních šesti minutách přidal další tři góly a konečný stav utkání se zastavil na skóre 3:10 pro Plzeň.

HC STRAKONICE – HC ŠKODA PLZEŇ 3:10 ( 0:3, 1:1, 2:6)

Góly: 2x Šimon Kouba, Jan Janoch

Asistence: Jan Janoch, Filip Andrle