Ve 104leté historii strakonického hokejového klubu, dnes Junioři HC Strakonice vstoupili poprvé do Juniorské ligy, která jed hned po Noen extralize druhá nejvyšší soutěž této kategorie v ČR.

Strakoničtí Junioři mají ve své skupině Střed soupeře: Krkonoše, Havlíčkův Brod, Třebíč, Kolín, Písek, Mělník, Velké Popovice, Hradec Králové a Žďár nad Sázavou.

První kolo Juniorské ligy začínalo pro Strakonice dnešním zápasem na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou.

V první třetině se domácí těžko dostávali do brankových příležitostí a soupeř měl v počtu šancí na vrch. Strakonický navrátilec v brankovišti David Havelec měl od začátku plné ruce práce. Na začátku 11. minuty už musel lovit kotouč ze své sítě, když mu prošla za záda střela Jakuba Fúzíka a hosté se ujali vedení 0:1. Strakonický kapitán obránce Jan Škoda se na konci 17. minuty postaral o šťastné vyrovnání, na levé straně přejel modrou čáru a jeho tvrdá střela skončila až v síti žďárského Davida Krejčíka. Po první třetině odcházely mužstva za nerozhodného stavu 1:1, i když hosté měli navrch.

Do druhé části nastoupili lépe domácí, hned po pár vteřinách hry si na přihrávku za obranu najel Jan Vavřík a ujel do brejku, jenže jeho zakončení ztroskotalo na betonech žďárského Krejčíka. Když promarnili svou šanci ujmout se vedení domácí, tak toho využili hosté a nenápadná střela, po přechodu do útočného pásma, prošla až za Havelce a hosté vedli zásluhou Jana Miroslava 1:2. Ve 37. minutě sehrál první útok domácí krásnou kombinaci, na konci byl obránce Jaroslav Hřebíček, který vyrovnal na 2:2 rychlou střelou pod víko, do volného prostoru v mezikruží ho chytrou přihrávku uvolnil Jan Paukner. Od vyrovnávací branky neuběhlo ani 20 vteřin a hosté se opět ujali vedení, chybného rozestavení domácí obrany využil Lukáš Novotný, ten dostal puk na Ludvíka a ten samotný před Havelcem  kličkou zvýšil na 2:3. Do konce druhé části zbývalo 15 vteřin a žďárští junioři se dokázali prosadit i po čtvrté, z poza branky dotlačili kotouč kolem tyčky až do branky, autorem branky na 2:4 byl Adam Škorpík.

Třetí třetina byla z pohledu domácích nejpovedenější, začali své soupeře přehrávat a vytvářit si daleko víc šancí. Hned ve 41. minutě byli domácí blízko ke kontaktní branky, v přesilové hře byli snad všichni strakoničtí hráči v brankovišti a puk ležel mimo dosah golmana před brankovou čarou, tuto situaci zachránil faulem žďárský Čejka a domácí měli výhodu 54 vteřin přesilové hry 5 na 3. Veškerou snahu strakonického útoku ovšem zmařil v brance David Krejčík. Na ledě ve třetí třetině přibylo i šarvátek na ledě ve 46. minutě musel hlavní rozhodčí od sebe odtrhávat strakonického Srba a žďárského Miroslava, z čehož hosté vyšli s výhodou přesilové hry. Do konce utkání se už skóre nezměnilo, domácím nepomohlo ani odvolání brankáře dvě minuty před koncem utkání.  Více než stovka diváků, kteří si v páteční večer našli cestu na zimní stadion mohli přihlížet k historickému utkání strakonické Juniorky, která bohužel prohrála 2:4.

Příští utkání strakonické Juniory čeká v neděli 23. 9. od 11:00 na domácím ledě proti soupeři Královští lvi Hradec Králové

HC Strakonice – SK LH Žďár nad Sázavou 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Sestava domácích: Havelec, Řeřábek, Paukner, Křenek, Hrubý Lukáš, Fedor, Hřebíček, Gross, Škoda, Vavřík, Srb, Kurečka, Topinka, Papež, Kordík, Rajtmajer, Hrubý Marek

Branky:  Škoda, Hřebíček