Na poslední přípravu před zahájením Krajské ligy přijel na Strakonický led silný soupeř Českobudějovický David Servis,  který se netají druholigovými ambicemi a disponuje velmi silným  kádrem, který má složený pouze z bývalých extraligových, prvoligových a druholigových hráčů. Jednou z posil  je i Strakonický Jan Kadlec, který patřil v utkání k nejlepším hráčům hostí. Na trenérské lavičce David Servisu je bývalý reprezentant Roman Horák, který zná dobře i Strakonické prostředí ze svého někdejšího působení v 2. lize.

Utkání začalo v poměrně vysokém tempu a první šanci měl domácí Major, který se protáhl mezi obránci a z kruhů prověřil Kučeru v Budějovické brance. V 7. minutě hráli hosté přesilovku, v ní ale nebezpečně ohrozil Hrubý soupeřovu branku. Poté ještě  v přesilovce hosté zamkli domácí v obranné třetině a Špiler si výborně poradil s tvrdými střelami Štěrby a Vomely od modré.

V 10. minutě opět agilní Major nebezpečně zblízka střílel po pěkné kombinaci s Bouškou a jeho střelu vyrazil Kučera nad branku. Ve 13. minutě hráli domácí přesilovku a Hora s  Majorem prověřili pozornost Kučery. V závěru třetiny hosté nebezpečně stříleli Chaloupkou a Eliášem ale také Špiler byl pozorný. Před koncem třetiny ujeli Růžička s Černým, ale šanci zkazila nepřesná přihrávka.

Na začátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku a ve 22. minutě Kadlec s pomocí teče jednoho z domácích obránců po kombinaci dal na 0:1 pro hosty.  O minutu později opět ujela domácí dvojice Černý a Růžička a Kučera šikovně vypíchl hokejkou nahrávku před branku. Ve 26. minutě při přesilovce domácích vystřelil po ledě z kruhů Radek Bouška, Kučera jen vyrazil před sebe a Jan Hora po jeho objetí zasunul puk k tyči a domácí vyrovnali. Domácí hráče branka nabudila a ve 29. minutě v závaru před brankou hostí David Kovář prostřelil Kučeru a zvýšil na 2:1. O minutu později tvrdě vystřelil Kadlec, ale Špiler výborným zákrokem kryl. Domácí získali převahu ale šance Hory a zcela osamoceného Čadka ve 32. minutě před Kučerou zůstaly nevyužity. Na druhé straně projel mezi obránci ve 33. minutě Štěrba a Špiler předvedl opět výborný postřeh, stejně jako při nebezpečné střele hostujícího Chaloupky z kruhů při přesilovce hostí ve 34. minutě. Ve 35. minutě se dostal po nahrávce Čadka do brejku Milan Černý a efektním blafákem vymíchal v brankovišti Kučeru na 3:1 pro domácí. Domácí pokračovali v tlaku a po kombinaci s Majorem před hostující brankou Bouška prostřelil Kučeru a domácí vedli ve 36. minutě 4:1.

V závěru druhé třetiny rozhodčí při oslabení domácích  přehlédl faul na Hrubého a ten byl  za oplácení vyloučen do konce utkání. Hosté dvojnásobnou přesilovku šest sekund před koncem využili opět Kadlecem a snížili na 4:2.

Ve třetí třetině se hned na začátku ještě při oslabení dostal do samostatného nájezdu domácí Hora, ale střelu do horního rohu Kučera kryl. Šanci Mrázka na druhé straně

výborný Špiler kryl pohotovou lapačkou. Ve 46. minutě střílel ze strany domácí Major

a Kučera dobře zasáhl. Ve 47. minutě se ubránili domácí opět dvojnásobnému oslabení a o minutu později po kombinaci s Majorem Černý střelou k levé tyči překonal Kučeru a domácí vedli 5:2. Ve velké šanci se v 52. minutě ocitl Růžička, který po vtipné nahrávce Kováře těsně minul levý herní roh hostující branky. Dvě velké šance David Servisu po tvrdé střele Štěrby v 54. minutě z kruhů a Mikeše zblízka v 57. minutě po nahrávce od mantinelu chytil Špiler. V 59. minutě hráli domácí přesilovku a Milan Černý po pěkné nahrávce Grosse se dostal do nájezdu který opět proměnil blafákem a dosáhl hatricku a zvýšil na konečných 6:2 pro domácí. V příštím týdnu začíná prvním kolem Krajská liga a HC Strakonice se představí v neděli na ledě v Soběslavi. Na Křemelce přivítáme o Strakonické pouti v sobotu od 18.00 Rytíře z Hluboké.

6:2 (0:0,4:2,2:0)