V neděli 16.9.12 přivítali dorostenci na svém ledě soupeře z Klatov.

Klatovští posíleni o tři juniory tahali od prvního vhazování za kratší konec. Už v 38. vteřině se trefil Kursch, když z velkého úhlu překvapil brankáře Klatov Lávičku.
Ve 4. minutě sice projel mezi domácími obránci klatovský Raninger a skóroval, ale to bylo ze strany západočechů vše. Naopak po gólech Němejce, Křenka, Mikeše a Dlouhého skončila první třetina 5:1.

V druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, hosté vzdorovali do 31. minuty, kdy prostřelil brankáže Lávičku Mikeš. V polovině zápasu se měnili na obou stranách brankáři. V brance Strakonic nastoupil Vastl a v klatovské kleci Skolek.

Ten čelil atakům domácích do 36. minuty, kdy ho prostřelil kapitán Strakonic Škoda. To bylo co se branek týče v druhé třetině vše.

Do třetí třetiny nastupovali dorostenci Strakonic s jasným úkolem nedostat gól a hrát kombinační hokej s důraznou hrou před brankovištěm soupeře.

Po gólech Dlouhého, Vlčka, Kursche a Škody na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 12:1. “S výsledkem jsme spokojeni, ale na hře je ještě co zlepšovat”, hodnotil zápas trenér Libor Potužník.

Sestava HC Strakonice: Štrobl, Vastl – Janoch, Kollros, Korál, Holman, Vlček, Petele – Dlouhý, Mikeš, Kursch, Škoda, Křenek, Němejc, Menšík, Bláha, Skalický, Franta, Bublík.

Branky: Kursch 2x, Mikeš 2x, Dlouhý 2x, Škoda 2x, Němejc, Křenek, Vlček, Janoch.

Autor. B. Korál.