V sobotu 18.2. odjeli žáci 8. tříd HC Strakonice k zápasu s HC Lužnice jen s deseti hráči a jedním brankářem. Domácí tým se hned od začátku utkání snažil oplatit strakonickým porážku z posledního zápasu. Lépe bruslili, hráli s větším nasazením, a tak svoji herní převahu zúročili v 18 minutě, kdy v přesilové hře překonali strakonického Kříže v brance Strakonic poprvé.

Strakonickým se nedařilo. Přihrávky končily na holích soupeře, puky odskakovaly, bruslení nebylo ideální, a tak jen díky Křížovi neprohrávali po první třetině o více než jeden gól.

Začátek druhé třetiny se nesl ve stejném duchu. Nikdo nebyl překvapen, když hráči Lužnice, již při druhém vyloučení strakonického Klímy,  v 28. minutě zvýšili na 2:0.

Když  v 35. minutě, dobře pískající rozhodčí vyloučili Vondrušku na 2 minuty za krosček a za následné řeči ještě na dalších 10 minut, zdálo se, že je zápas ztracen.

Opak byl však pravdou. Hráči se semkli, začali dobře forčekovat, napadat rozehrávku soupeře a díky tomu v 37. minutě ve vlastním oslabení vstřelili kontaktní gól z hole Klímy. Od tohoto okamžiku hrálo na stadionu v Soběslavi  jen jedno mužstvo, a to mužstvo Strakonic. V 39. minutě přidal další gól Bublík a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Ve třetí třetině strakoničtí pokračovali ve stejném stylu a brankami  Schwambergera v 49. minutě a druhou trefou Klímy v 53. minutě výsledek otočili ve svůj prospěch.

Lužnickým se po odvolání brankáře při hře šesti na pět sice několik vteřin před koncem stav podařilo zkorigovat, ale to nic nezměnilo na skutečnosti, že si osmáci ze Soběslavi vezli oba body.

Sestava: Kříž – Korál, Franta, Zádamský, Petele, Klíma, Schwamberger, Vondruška, Fiedler,

Hozman, Bublík.

Góly: Klíma 2x,  Bublík, Schwamberger

Asistence: Schwamberger 2x, Zádamský