Dnešní nedělní ráno jsme odjeli do sousedního Písku, abychom se utkali s místními Mladšími žáky. Věřili jsme ve vyrovnaný výsledek, ale opak byl pravdou.

První šanci utkání měli domácí ve 2. minutě, ale Jan Ouředník ji zneškodnil. Od tohoto momentu byli domácí lepším týmem a naši kluci se převážně jen bránili. Tlak domácích vyústil v 11. minutě, kdy poprvé skórovali. Ve 13. minutě jsme měli ojedinělou šanci, ale puk jsme do branky nedotlačili. Pak následovaly šance T. Hollara a P. Hradského, ale zůstalo jen u šancí. Také střela F. Vaněčka byla neúspěšná. Potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš a soupeř z protiútoku trestal druhou brankou. Dvě minuty před koncem první třetiny byl vyloučen V. Svach a bylo před námi oslabení. Hned za 30 sekund bylo ještě hůř, když k Vášovi přisedl na trestnou lavici i Lukáš Vokoun a rázem hrajeme oslabení 5:3. Soupeř tuto výhodu využil a zvýšil vedení již na 3:0 a tím také skončila první třetina.

Druhá třetina začala stejně jako ta první a do její poloviny to byla hra plná nepřesností na obou stranách. Ve 30. minutě vypadalo, že soupeře tlačíme, ale žádnou vyloženou šanci jsme si navypracovali. Naše nedůrazná obrana dovolila soupeřům vstřelit další gól již 4. v pořadí. Ve 33. minutě zkoušel štěstí Lukáš Vokoun, ale domácí gólman jeho střelu zneškodnil a hned z protiútoku jsme inkasovali další gól. Ve 38. minutě byl vyloučen za podražení Š. Fábera a písečtí opět přesilovku využili a vstřelili již šestou branku, kterou skončila druhá třetina.

Poslední třetina byla jen marnou snahou o vstřelení alespoň čestného gólu, což se nakonec nepovedlo, ale když se nám nepodaří vstřelit gól ani ve hře 5 proti 3 tak je to hodně těžké. Čestně musíme přiznat, že soupeř byl lepší hlavně v bruslení a i jeho kombinační hra byla lepší než naše.  Nutno podotknout, že ještě v první polovině utkání J. Ouředník pochytal spoustu soupeřovo šancí, které mohly skončit gólem. Výsledek 0:9 je příliš vysoký a ještě ráno jsme věřili, že takový nebudu.